Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kahe ja poole aasta jooksul on Lõuna prefektuurist sattunud uurimise alla juba viis politseiametnikku, kellest kaks on olnud juhtival ametikohal. Lõuna prefekt Tarmo Kohv, kuidas on võimalik, et meil töötavad politseis kurjategijad?
 

Ehkki kevad on käes ja mõnel päeval on olnud tunda juba suvesoojagi, leidub Viljandimaal koht, kus võiks veel kelgutada või suusatada. Nimelt pole Holstre-Pollis kunstlumest rajatud suusarada veel täielikult sulanud.

Eelmisel nädalal alanud Pärnu Raeküla raudteejaama lammutustööd jõudsid täna kõrvalhoonete kokkulükkamiseni.
 

Täna võtsid töömehed Aia tänaval Pärnu muuseumi vana maja seinalt maha seal 40 aastat tuult purjedesse kogunud purjeka.

Laupäeval jäi Saulepi sadama juures Ain Lopsiku tindimõrda haruldane saleda pikitriibulise keha ja väikese tömbi peaga vingerjas, keda on Pärnumaa rannikumeres varem püütud vaid ühe korra seitse aastat tagasi.

Kirdesse taanduva niiske madalrõhulohu järel toob lõunast sirutuv kõrgrõhuhari homme päikese välja ja sisemaal kerkivad päevamaksimumid valdavalt üle 15 kraadi.

Lubatud sõidukiirust ületavate sõidukijuhtide tabamiseks korraldatud reid näitas, et üle poolte roolikeerajatest vajutab gaasipedaalile liiga julgesti.

Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskus kutsus esmaspäeval panga Pärnu kontserdimaja kontorisse Pärnumaa majandusõpetajad, et anda neile uudseid mõtteid, kuidas majanduse ja rahaga seotud teemad õpilastele paeluvamaks muuta.

Euroopa Liidus mõne aasta kehtinud direktiiv, mille kohaselt peavad meie apteegid tunnustama ELi ja Šveitsi perearstide väljastatud retsepte, on andnud aastakümneid kestnud ravimiturismile uue mõõtme.

Pärnu Eliisabeti kirikus pühapäeva hommikul toimuval missal õnnistab koguduse õpetaja praost Enn Auksmann mälestustahvli, mis on pühendatud aastail 1940–1941 ja 1944–1978 võitluses Nõukogude okupatsiooni vastu Pärnumaal langenud metsavendadele.

Audru vald otsustas taastada oma häälekandja esimese nime – Kodused Hääled, mida kandis 1913. aasta aprillis ilmunud Pärnumaa esimene kihelkondlik ajaleht.

Tänavu juulis toimub Pärnumaa Varbla valla Kidise muusikatalus metsade rüpes esimest korda üritust “Kidise tiigimuusika”, mis peaks panema heldima kõik muusikasõbrad, kes naudivad muusikat sügaval looduse rüpes.

Pärnu kolmeliikmeline alternatiivroki bänd Sibyl Vane avaldas veebis oma uue singli “Get Out of Town” ja valmistub debüütalbumi salvestamiseks. Bänd kiikab välismaalegi.

Kevadel avas Pärnu õppenõustamiskeskuses Metsa 1 teisel korrusel uksed psühholoogiateenistus, kuhu oma muredega võivad tulla nii lapsed kui täiskasvanud.

Pärnu koolide tudengid täiendavad end üha usinamalt Eestist väljaspool, sooritades praktika nii Põhjamaades, Kesk-Euroopas kui Vahemere-äärsetes riikides.

Täna jätkuvad Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) puidutöökojas eile alanud üleriigilised ehituspuuseppade kutsemeistrivõistlused, mille tulemusena valmib 11 lastemajade sõrestikku.

Eile hilisõhtul said päästjad väljakutse Pärnusse Mai tänavale, kus viiekorruselise maja kolmanda korruse korterist tuli kõrbelõhna.

Emajõe Suursoo looduskeskuse juurde sõitmise eest tasu nõudev Kuu talu peremees Ruben Poljakov käitub mõnede arvates justkui nüüdisaegne maanteeröövel.

Kui möödunud aasta esimese kolme kuu jooksul laekus tulumaksu Paide linnaeelarvesse 915 728 eurot, siis käesoleva aasta esimese kolme kuuga on laekumine 991 452 eurot, mis on 8,3 protsenti enam. Selle aasta esimesse kvartalisse oli prognoositud tulumaksu laekumise tõusu 4,4 protsenti

Demineerijad tegid eile Pärnumaal Vändra vallas Võidula külas kahjutuks kivihunnikust leitud vigastatud sütikuga mürsu.

Eesti olümpiakomitee ja Monton esitlesid Eesti delegatsiooni Londoni olümpiamängude paraadvormi, mis on inspireeritud Kihnu rahvamustrist ja retrospordist.

Pärnu ettevõte Vesimentor on pikka aega tootnud plasttorusid ja -kaeve, kuid nüüd on aktiivselt tootearendusega tegelev firma saanud NATO sertifikaadi ja kuulub Eesti kaitsetööstuse liitu, kaitseministeeriumile pakutud toodete hulgas on näiteks teisaldatav surnukuur ja pommikelder.

Täna alustatakse Pärnumaal Saarde vallas Kilingi-Nõmme – Kiisa kruusatee remonttöödega, teatas maanteeinfokeskus.

Küsitluses on osalenud  inimest