Ruukki Products koondab Baltimaade tootmise ja logistika Pärnusse

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Terasest ehitusmaterjalide tootja Rautaruukki koondab tootmise Baltikumis Pärnu tehasesse.
Terasest ehitusmaterjalide tootja Rautaruukki koondab tootmise Baltikumis Pärnu tehasesse. Foto: AFP / Scanpix

Terasest ehitusmaterjalide tootja AS Ruukki Products teenis mullu 30,8 miljonit krooni kasumit, mis aasta varasemaga võrreldes on ligikaudu 62 protsenti vähem.


Ettevõtte müügitulu ulatus 2008. aastal 1,7 miljardi kroonini, mis on aastate võrdluses 11 protsenti vähem, selgub ettevõtte majandusaasta aruandest.Piirkondade lõikes teenis Ruukki enamiku müügitulust ehk 927,1 miljonit krooni Eestis. Eestile järgnesid 228,2 miljoni kroonise käibega Läti, 145,6 miljoni krooniga Leedu ning 76,6 miljoni kroonise müügituluga Soome.Selleks aastaks ei prognoosi ettevõte häid müügitulemusi, kasvutendentsi jätkumist loodab firma valmislahenduste osas.Ettevõte teatab aruandes, et lõpetab kulude kokkuhoiu eesmärgil 2009. aastal Ruukki Construction Divisioni tootmise Lätis ja Leedus ning koondab Baltimaade tootmise ja logistika Pärnusse.Ettevõttes töötas mullu keskmiselt 234 inimest, kelle töötasud moodustasid kokku 58,1 miljonit krooni.Ruukki kolmeliikmeline juhatus ettevõtte kasumit jaotada ei plaani.Ruukki Products kuulub Soome ehitusmaterjalitootja Rautaruukki kontserni.

Märksõnad

Tagasi üles