Saada vihje

Tõsine kitsaskoht Laste kaitsmiseks napib töötajaid

Kuueaastase lastekaitsetöö kogemusega Eliise Erissaar on töötanud kolmes omavalitsuses​ ja nendib, et igas on oma piirkondlikud eripärad, mis lastekaitsja töödki võivad mõjutada.
Kuueaastase lastekaitsetöö kogemusega Eliise Erissaar on töötanud kolmes omavalitsuses​ ja nendib, et igas on oma piirkondlikud eripärad, mis lastekaitsja töödki võivad mõjutada.  Foto: Urmas Luik

Pärnumaal on seitse omavalitsust. Iga piirkond oma nägu: suuruse poolest maailma suurlinnadele ära tegev Pärnu või tilluke Kihnu keset merd. Lapsi on esimeses üle 16 000, viimasena mainitus üle 100. Kuidas erineb lastekaitsjate töö omavalitsuseti? Saab selgeks, et sisus erinevust pole. Kõik Pärnumaa lastekaitsjad on hingega asja kallal. Küll on neid mõnes omavalitsuses vähem, mõnes rohkem. Kuid lastekaitsetöötajaid ei piisa pea kusagil.

Häädemeeste vallas on palgal üks lastekaitsenõunik. Pea kolm aastat seal töötanud Eliise Erissaar möönab, et töökoormus on suur. Vajadus veel ühe lastekaitsetöötaja järele on olemas. See võimaldaks teha rohkem sisulist tööd. Ennetuselegi, mis nõuab süsteemsust ja järjepidevust, praegu väga aega ei jagu. Ühelt poolt kasvab koormus selle tõttu, et pöördumisi tehakse rohkem, teisest küljest lisab riik omavalitsusele kohustusi, mis puudutavad lastekaitsetöötajaidki.

Paberimajandusele läheb palju auru, igasuguste aruannete täitmisele. Tegelikkuses võiks lastekaitsetöötaja olla Erissaare hinnangul rohkem inimeste juures kui arvuti taga.

Kommentaarid
Vaba aeg
Tagasi üles