Sindi neiu jahtis edukalt ametimehi

Algab foto- ja jutuvõistlus "Ametimeeste aardejaht".

FOTO: www.rajaleidja.ee

Sindist pärit Anne Urban võitis rajaleidja.ee korraldatud  foto- ja jutuvõistluse „Ametimeeste aardejaht“ vanema vanuseastme konkursi, tutvustades lähemalt sepa ametit.


Aprillikuu jooksul võis Eestimaa pealt leida hulganisti „jahihuvilisi“, kes ameteid oma fotokaamera ning pliiatsiga taga ajasid - toimus foto- ja jutuvõistlus „Ametimeeste aardejaht“.Konkursil osalenud pidid valima Rajaleidja ametikirjelduste andmebaasist huvipakkuva ameti, leidma selle ameti esindaja, teda fotografeerima ja kirjutama tema kohta väikese jutukese.Konkursile saadeti kokku 83 tööd 52 ameti kohta. Kõige enam laekus juuksurite, raamatukogutöötajate, lasteaiaõpetajate ja raamatupidajate tegemisi kajastavaid võistlustöid.Tutvustati ka notari, sepa, stjuardessi, sotsiaaltöötaja, õe, koorijuhi, arvutigraafiku, elektrivõrkude inseneri ja fleksotrükkija tegemisi.Konkurss toimus kolmes vanusekategoorias. Üle 19aastate seas osutus võitjaks Sindist pärit Anne Urban, kellele oli südamelähedane sepa elukutse. Urban napsas ka teise koha auhinna hambatehniku elukutse tutvustamise eest.  Kuni 14aastaste vanusegrupis osutus võitjaks laevakapteni ametit tutvustanud Carmen Jõeleht ja 15-18aastaste seas kondiitri tegemisi kajastanud Janika Ojamäe.Võitjad saavad auhinnaks raamatud ja Rajaleidja seljakotid, eripreemiad oma lemmikutele pani välja SA Innove.  Žürii, kuhu kuulusid vabakutseline fotograaf Aron Urb, ajakirjanik Kristjan Arunurm ning kaubandus- ja tööstuskoja haridusnõunik Tiia Randmaa, tõi esile põhjalike ja ülevaatlike tööde rohkuse, mis kirjeldasid ja andsid hästi edasi ametite sisu. Samuti tundsid hindajad rõõmu, et nii mõnigi konkursil osalenu oli jõudnud ameti juurde isikliku kogemuse tõttu. Näiteks uuriti täpsemalt arsti, kes oli hiljuti opereerinud konkursil osalenut; kajastati vanaisast arhitekti tegemisi või maitsvaid saiakesi küpsetava naabritädist kondiitri oskusi.Korraldajate eesmärk oli panna inimesi märkama igasugustel ametikohtadel töötajaid. Lorraldajaid üllatas saabunud tööde rohkus ja mitmekesisus ning loodetavasti saab konkursi tõttu nii mõnigi noor impulsi uuritud ametit edaspidi õppima asuda.Konkursi tulemused, parimad pildid ja jutud leiab aadressilt

www.rajaleidja.ee/aardejaht

.Enamik võistlustöid hakkab edaspidi illustreerima Rajaleidja ametikirjelduste andmebaasi.„Ametimeeste aardejaht“ toimus Euroopa sotsiaalfondi toel.

Tagasi üles