Saada vihje

Seadusemuudatus võimaldab Kivimägil asuda linnapea kohale

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eno-Gerrit Link
Copy
Toomas Kivimägi valimisliit peab koalitsiooniläbirääkimisi Reformierakonna, IRLi ja sotsidega. Pildil kohtumine Reformierakonna esindajatega.
Toomas Kivimägi valimisliit peab koalitsiooniläbirääkimisi Reformierakonna, IRLi ja sotsidega. Pildil kohtumine Reformierakonna esindajatega. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Riigikogus vastu võetud avaliku teenistuse seaduse muudatus võimaldab kohalikel valimistel Pärnus rekordilise häältesaagi kogunud maavanem Toomas Kivimägil asuda linnapea ametisse.


Samal ajal kui Toomas Kivimägi Valimisliit, Reformierakond, IRL ja sotsiaaldemokraadid allkirjastasid Pärnus koalitsioonilepet, sai riigikogus heakskiidu avaliku teenistuse seaduse muudatus, mille kohaselt võib omavalitsuse üle järelevalvet teostanud riigiametnik asuda tööle kohalikus omavalitsuses. Seda ka linnapeana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Puhtalt lehelt alustada on kordades parem ja seepärast ma siiralt tunnustan riigikogu kõiki liikmeid, kes selle otsuse poolt hääletasid," ütles Pärnu linnapeakandidaat Toomas Kivimägi.

Ainsana Pärnus opositsiooni jäänud ja enne valimisi Kivimägi linnapeaks saamise ebaseaduslikkust jõuliselt rõhutanud Keskerakond protsessima ei hakka, aga rahul ei ole.

"Eks see ole igal juhul ohtlik tendents, kui ühe inimese pärast hakatakse seadust muutma. See ei ole õigusriigile kohane ja need printsiibid on igal juhul muret tekitavad," märkis Pärnu linnapea Mart Viisitamm.

Koalitsioonileping tähendab paljudele sissetuleku kahanemist, on neidki kellele töökoha kaotust. Kaovad linnavolikogu kantselei, mupo, sünnitoetus langeb 5000 kroonilt 1000 kroonile. Linnavalitsemiskulud kahanevad 20%. Uue aasta eelarve jääb suurusjärku 570 miljonit krooni ehk ligi sada miljonit krooni vähem kui tänavu.

"Need otsused, mis on tänaseks tehtud, ei pruugi olla veel viimased negatiivsed otsused," sõnas Kivimägi.

Pärnu uue koalitsiooni osalistest oli eelmises, Keskerakonnaga loodud koalitsioonis vaid Reformierakond.

Pärnu uus linnavõim kaalub, kas oodata paar nädalat, kuni täna heakskiidu saanud seadusemuudatus jõustub, või astuda ametisse kiirendatud korras.

Eile sai paika uue volikogu eestseisus, mida hakkab juhtima Cardo Remmel.

Märksõnad

Tagasi üles