Jaansoni juubelijooksu võitis Pavel Loskutov

, veebitoimetaja
Pavel Loskutov juhtis jooksu alates kolmadast kilomeetrist.
Pavel Loskutov juhtis jooksu alates kolmadast kilomeetrist. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Täna Pärnus juba kümnendat korda toimunud Jüri Jaansoni kahe silla jooksu võitis Pavel Loskutov, naistest oli kiireim Jekaterina Patjuk.

Loskutovil kulus seekord kahe silla ringi läbimiseks 27 minutit ja 11 sekundit.

Meeste arvestuses sai teise koha kümmekond sekundit hiljem lõpetanud Viljandimaa noormees Keio Kits, kolmas oli Vjatšeslav Košelev.

Neljas oli Pärnumaalt pärit Roman Fosti. Mullune võitja Taivo Püi ületas seekord lõpujoone viiendana.

Võitja sõnutsi haaras ta liidriohjad kolmandal kilomeetril, kui ta tegi kiirenduse. Võistluse teises pooles võttis Loskutov enda sõnutsi tempot veidi maha, et uhkes üksinduses jooksu kontrollides säästa end järgmise nädala maratoniks.

Naiste arvestuses oli teine Evelin Kärner ja kolmas Kristina Dolmatova.

Jooksu patroon Jüri Jaanson lõpetas tänavu 327. kohaga ning jõudis finišisse traditsiooniliselt Allar Levandiga.

Jaansoni finišijärgne emotsioon oli väga rahulolev ning tuntud sõudja tundis rõõmu tänasest kordaläinud üritusest ja tänas korraldusmeeskonda väärt panuse eest.

Jüri Jaansoni kümnenda kahe silla jooksu stradis oli 1183 jooksjat ja üle 400 retkelise.

Pärnu Kesklinna silla juurest algava ja Pärnu jõe kallastel Papiniidu silla kaudu kesklinna tagasi lookleva kahe silla jooksu võistlusmaa on ligi üheksa kilomeetrit.

Jooksu finišiprotokolli saab vaadata Kahe Silla klubi kodulehel.