Lõuna-Korea usupäevad

FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas Saku Suurhallis nime poolest Lõuna-Korea kultuuripäevad, kuid sisuliselt oli tegemist religioosse üritusega, mille eesmärk doktor Jaerock Lee, Souli Manmini-nimelise kiriku pastori promomine. Algul pidid kultuuripäevadel osalema Eesti lauljad Dave Benton ja Tõnis Mägi, kuid viimasena mainitu loobus, kui selgus, et ürituse taga polegi Lõuna-Korea suursaatkond.

Suurhalli kogunes nädalavahetusel siiski tuhandeid inimesi, kellest sajad Jaerock Lee jutluse alates lahkusid. Need, kes kohale jäid, said omavahel rammu katsuda, et tasuta sushit ja küpsiseid krabada.

Korea suursaatkond Helsingis vastas Postimehe järelepärimisele, et neil pole ettevõtmisega mingit pistmist. “Meil on väga kahju, et on tekkinud selline arusaamatus,” märkis saatkonna esindaja Lee Sang-Hoon. Ta ei soovinud Manmini kiriku tegevust kommenteerida, kuid nentis, et Tallinna üritus oli kindlasti usu-, mitte kultuurisündmus. “Me loodame väga, et see üritus ei jäta inimestele Koreast valet muljet,” lisas esindaja.

Tagasi üles