P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Šaakalikaamera asemel alustab tööd kevadrändekaamera

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Mullu novembris Lääneranna vallas Metskülas tööd alustanud šaakalikaamera läks puhkusele ja selle asemel alustab peagi tööd kevadrändekaamera. Arhiivifoto.
Mullu novembris Lääneranna vallas Metskülas tööd alustanud šaakalikaamera läks puhkusele ja selle asemel alustab peagi tööd kevadrändekaamera. Arhiivifoto. Foto: Kuvatõmmis šaakalikaamera pildist

Mullu novembris Lääneranna vallas Metskülas tööd alustanud šaakalikaamera läks puhkusele.

"Selleks korraks šaakalikaamera lõpetas, mõne päeva pärast saab aga vaadata kevadrändekaamerat," ütles zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Riigimetsa majandamise keskuse loodusblogi pidajad paigaldasid eelmisel aastal veebikaamera Metsküla randa: paika, millest umbes viie kilomeetri kaugusel saadi 2013. aastal esmane tõestusmaterjal hariliku šaakali esinemisest Eestis.

Sügise ja talve jooksul jäid pildile nii šaakalid kui ka kährikud, rebased, ilvesepere ja muudki suuremad kiskjad peale karu, samuti hulgaliselt linde: kaamera ees poseerisid merikotkas, ronk, harakad, varesed, pardiparv, haned, kühmnokk- ja laululuiged, rästad ja rändeparvedki.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles