Raamatukogus lehvisid lennukad ideed

Ettevõtja Vjatšeslav Makaronski (vasakult), loodusteadlase Mati Kose, muusikaprodutsent Kadri Tali, ajakirjanik Krister Kivi ning õppejõu ja politoloogi Toomas Alatalu debatilt jäi kõlama mõnigi lennukas mõte seoses Pärnumaa arenguga. Arutelu ohjas Siiri Erala.

FOTO: Mailiis Ollino

Eile väitlesid Pärnu keskraamatukogu rippsaalis ettevõtja Vjatšeslav Makaronski Eestimaa Ühendatud Vasakparteist, loodusteadlane Mati Kose Elurikkuse Erakonnast, muusikaprodutsent Kadri Tali Eesti 200st, Eestimaa Roheliste nimekirjas kandideeriv ajakirjanik Krister Kivi ning õppejõud ja politoloog Toomas Alatalu Vabaerakonnast. Riigikogu viie kandidaadi kohta tuli viis ajakirjanikku ja kaheksa kuulajat saalis, seega olid jõud võrdsed.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tali selgitas, et kuigi Eesti 200 reklaamib ennast ka kui tarkade naiste erakonda, on seal koos spetsialistid paljudelt elualadelt, nii nais- kui meessoost ja kõigil üks eesmärk: et Eestis oleks parem elada.

Elurikkuse Erakonnale tegid rohelised omal ajal ettepaneku jõud ühendada, aga seda ei juhtunud. Miks? “Arvasime, et meie erakonna läbiv joon nii erakonnas kui riigis on alt üles, ja me ei saanud rohelistega ühele nõule. Pealegi oli rohelistel juba traditsiooniline erakondlik süsteem paigas,” põhjendas Kose.

Tagasi üles