Sisukord
Uudised
Postimees

Riigi esimest lahingumoona tehast kavandatakse Pärnumaale

2 min lugemist
Planeeringuga kavandatakse Potsepa liivakarjääri loodenurka tehasekompleks, mis koosneb tehase- ja abihoonetest, ladudest, piiretest, kaitsevallidest, teedest ja kommunikatsioonidest. FOTO: Mailiis Ollino

Möödunud aasta 1. juulil jõustus relvaseaduse parandus, millega edaspidi on Eestis lubatud toota laske-, lahingumoona ja sõjarelvi. OÜ Nitrotol peab nüüd plaani ehitada moodne lõhkematerjalitehas Potsepale ja ­eile käis ettevõtte esindaja osavallas planeeringut arutamas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kavas on ehitada liivakar­jääri loodenurka kompleks, mis koosneb tehase- ja abihoonetest, ladudest, piiretest, kaitsevallidest, teedest ja kommunikatsioonidest.

“Oluline on, et see on suhteliselt hõredalt asustatud kant, samal ajal asustuse lähedal,” kommenteeris Nitrotoli juhatuse liige Jens Haug asukohavalikut ja lisas, et see on hea nii ohutuse, julgeoleku kui tööjõu ja logistika mõttes.

“Eestis leidub palju selliseid kohti, mis on sootuks inimtühjad, aga seal ei ole üldse mitte midagi. Selles mõttes on see kompromiss tsivilisatsiooni ja meile vajaliku eraldatuse vahel,” lisas Haug.

15.03.2019 19.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto