N, 29.09.2022

Pärnumaal jõest päästetud hunt teeb Eestile tiiru peale

Annika Kuusik
, reporter
Pärnumaal jõest päästetud hunt teeb Eestile tiiru peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oleks selline seade, et saadad talle sõnumi: sealt on hundid kõik otsa saanud, sinna võib jääda, see on vaba ala.
Oleks selline seade, et saadad talle sõnumi: sealt on hundid kõik otsa saanud, sinna võib jääda, see on vaba ala. Foto: Marko Kübarsepp

Keskkonnaagentuuris hundiseirega tegelev Marko Kübarsepp jälgib pingsalt veebruaris jäisest veest päästetud ja Pärnumaal uuesti lahti lastud võsavillemi liikumist. Viimastel andmetel silkab susi praegu Lääne-Virumaa metsades.

Mõni päev pärast Pärnumaal vabaks laskmist näitasid jälgimisseadme andmed, et susi oli põrutanud Raplamaa kanti, avastades mõnda aega Kesk-Eestit. Umbes poolteise nädala eest uitas teine aga juba Peipsi kandis, siis võttis suuna tagasi Kesk-Eestile, kust suundus Lääne-Virumaale.

Loodusseaduste kohaselt tuleb noorel üksikul hundihakatisel leida endale vaba ja sobiv elupaik ja kõrvale kaasa, kellega pesa punuda. Kuulsaks saanud metsapeni on alles nooruke, vaevu aastane. Ühte piirkonda kinnitub ta Kübarsepa sõnutsi kuskil esimese ja teise eluaasta vahel. Ilmselt on villem elupaiga otsinguil, kuid paikseks jääda ei pruugi ta niipea. Praegu, kui jahihooaeg on äsja lõppenud, on Kübarsepa kinnitusel kõige soodsam aeg territoorium leida: küttimise tõttu on jäänud paljud paigad tühjaks.

Märksõnad
Tagasi üles