Sisukord
Uudised
Paberleht

Sõjasündmuste juubeliks lubatud Limbaži memoriaali idee jäi soiku  

1 min lugemist
6. jalaväepolgu kuulipritsirühm Koiva jõe ääres 19. juunil 1919. FOTO: Olaf Esna erakogu

Kolm aastat tagasi kutsus Limbaži volikogu esimees Didzis Zemmers Pärnu kolleegide delegatsiooni külla, et tutvustada plaani rajada Limbaži lähedale memoriaal Eesti sõjameestele 6. jalaväepolgust, kes aitasid seal osava manöövriga seisma panna sakslaste pealetungi Landes­wehri ­sõjas. Kohalikud sõjaajaloo entusiastid tutvustasid tookord pär­nakatele põhjalikult sõjategevuse käiku Limbaži all. Mälestusmärk taheti avada sõjasündmuste 100. aastapäevaks tänavu juunis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kahjuks on lugu nii, et Läti poolel valitseb täielik vaikus ja Pärnu Postimehe ponnistused kahe nädala jooksul sealsete ametnikega ühendust saada ei kandnud vilja. Samuti ei vas­tatud e-kirjas esitatud küsimustele.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles, et tema mäletamist mööda käis jutt memoriaalist ja puhke- või matkakeskusest. “Kõrvu jäi, et suurem osa projekti rahast pidi tulema Euroopa Liidu allikast, peale selle Eesti-Läti omavalitsuste omaosalus. Lubati, et Pärnust kutsutakse kaks esindajat projekti väljavalimise komisjoni,” meenutas Kosenkranius.

19.06.2019 21.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto