R, 9.06.2023

Lapse kaotanud vanemad kaebasid Pärnu haigla riigikohtusse

Annika Kuusik
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Pärnu haigla ei näinud endal süüd ja jäi ringkonnakohtu otsusega rahule.
Pärnu haigla ei näinud endal süüd ja jäi ringkonnakohtu otsusega rahule. Foto: Gertrud Alatare

Vanemad, kes süüdistavad Pärnu haiglat oma lapse surmas, kaebasid nende kahjuks tehtud ringkonnakohtu otsuse edasi riigikohtusse.

Kaili ja Marek, kelle vastsündinud poeg neli aastat tagasi pärast sünnitust hapnikupuuduse tagajärjel suri, esitasid kassatsioonkaebuse riigikohtusse juuni lõpus. Nad ei nõustu ringkonnakohtu otsusega, mis tühistas Pärnu maakohtu otsuse. Maakohus nägi raviasutusel osalist süüd ja määras vanemate kasuks mittevaralise kahju 50 000 eurot. Peale selle 75 protsenti matusekuludest.

Praeguseks ei ole riigikohus asja veel menetlema asunud. Riigikohus võtab kaebuse menetlusse, kui kaebuses esitatud väidetest nähtub, et madalama astme kohus on materiaalõiguse normi vääralt kohaldanud. Või on rikutud protsessiõiguse normi, mis võis kaasa tuua vale kohtulahendi.

Riigikohtu kommunikatsioonispetsialist Iris Raudsik ei osanud veel öelda, millal menetlusse võtmise otsus võiks tulla.

Riigikohus on Eesti kõrgeim, põhiseaduslikkuse järelevalve kohus.

Vanemad, kes haiglaga üle aasta kohut käinud, kommenteerisid mai lõpus Pärnu Postimehele ringkonnakohtu otsust järgmiselt: “Me ei võtnud seda kohtuasja ilmaasjata ette. Me teame, mis on tõde, ja läheme lõpuni.” Pärnu haigla ei näinud endal süüd ja jäi ringkonnakohtu otsusega rahule.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles