P, 1.10.2023

Ringkonnakohus nullis sünnitusel lapse kaotanud vanematele määratud 50 000 eurot

Annika Kuusik
, reporter
Facebook
Comments
Lapse mitteelustamise põhjus jääb kohtu seisukoha järgi vastsündinu haigusloo ja lahangu põhjal ebaselgeks. Pildil vastsündinut kujutav elustamisnukk.
Lapse mitteelustamise põhjus jääb kohtu seisukoha järgi vastsündinu haigusloo ja lahangu põhjal ebaselgeks. Pildil vastsündinut kujutav elustamisnukk. Foto: Sille Annuk

Ringkonnakohus tegi eile otsuse SA Pärnu Haigla ja sünnitusel lapse kaotanud vanemate kohtuasjas. Kohus tühistas Pärnu maakohtu otsuse selles osas, mis nägi raviasutusel osalist süüd, ja leidis, et haigla ei pea maksma vanematele hüvitist ega kandma matusekulusid.

Kohtukolleegiumi esimees Meeli Kaur avaldas, et tegemist on äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga ja ka kohtunikule on sellise asja menetlemine emotsionaalselt keeruline. “On mõistetav, et lapse kaotus on igale vanemale alati väga raske, aga sellisegi vaidluse puhul peab kohtunik lähtuma kohtu ette toodud tõenditest ja seaduses sätestatud regulatsioonist – millised on haigla vastutuse eeldused,” lausus ta. “Praeguses vaidluses ei tuvastatud, et vastsündinu surma eest vastutab tervishoiuteenuse osutaja, mistõttu ei saanud kohus vanemate nõudeid rahuldada.”

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles