Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ringkonnakohus nullis sünnitusel lapse kaotanud vanematele määratud 50 000 eurot

2 min lugemist
Lapse mitteelustamise põhjus jääb kohtu seisukoha järgi vastsündinu haigusloo ja lahangu põhjal ebaselgeks. Pildil vastsündinut kujutav elustamisnukk. FOTO: Sille Annuk

Ringkonnakohus tegi eile otsuse SA Pärnu Haigla ja sünnitusel lapse kaotanud vanemate kohtuasjas. Kohus tühistas Pärnu maakohtu otsuse selles osas, mis nägi raviasutusel osalist süüd, ja leidis, et haigla ei pea maksma vanematele hüvitist ega kandma matusekulusid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kohtukolleegiumi esimees Meeli Kaur avaldas, et tegemist on äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga ja ka kohtunikule on sellise asja menetlemine emotsionaalselt keeruline. “On mõistetav, et lapse kaotus on igale vanemale alati väga raske, aga sellisegi vaidluse puhul peab kohtunik lähtuma kohtu ette toodud tõenditest ja seaduses sätestatud regulatsioonist – millised on haigla vastutuse eeldused,” lausus ta. “Praeguses vaidluses ei tuvastatud, et vastsündinu surma eest vastutab tervishoiuteenuse osutaja, mistõttu ei saanud kohus vanemate nõudeid rahuldada.”

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto