Sisukord
Uudised
Postimees

Puudega inimesed saavad maakonnaliinidel tasuta sõidu õiguse

1 min lugemist
Maanteeamet kehtestas Pärnumaa ühistranspordikeskuse korraldatavatel maakonnaliinidel nulleurose piletihinna kõigile keskmise ja raske puudega ning puuduva töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele ja sügava puudega isiku saatjatele, kellel puudub seaduse alusel kehtestatud tasuta sõidu õigus. FOTO: Urmas Luik

Maanteeamet kehtestas Pärnumaa ühistranspordikeskuse korraldatavatel maakonnaliinidel nulleurose piletihinna kõigile keskmise ja raske puudega ning puuduva töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele ja sügava puudega isiku saatjatele, kellel puudub seaduse alusel kehtestatud tasuta sõidu õigus.

Tasuta sõiduõiguse saab bussikaarti valideerides, kuid eelnevalt peab vastav õigus olema isikustatud bussikaardile kantud.

Enamusel loetletud isikutest on see juba varasemalt tehtud, sest nad kasutasid tasuta sõitu linnabussides. Need inimesed ei pea midagi täiendavalt tegema.

Teistel tuleks vajadusel pöörduda Pärnu bussijaama kassasse, võttes kaasa bussikaardi, isikut tõendava dokumendi ning soodustust tõendava dokumendi, milleks on keskmise või raske puude korral - puudega isiku kaart või sotsiaalkindlustusameti tõend puude raskusastme liigi ja kehtivusega; puuduva töövõime korral - töövõime kaart, millel on märkus „Puuduv töövõime“; töövõimetuspensionäridel kehtiv pensionitunnistus.

Sügava puudega isiku saatja ei pea midagi tegema, tema tasuta sõiduõigust tõendab sügava puudega isik, keda ta saadab.

Pärnumaa ühistranspordikeskuse korraldatavatel maakonnaliinidel saavad endiselt tasuta sõita ka nooremad kui 20aastased ja vanemad kui 62aastased.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto