Kaubanduskeskuses avati lasketiir  

Oleg Graubergi sõnutsi leiab lasketiirust tegevust kogu perele, sest  laskmiseks mõeldud kuulid koosnevad peamiselt veest, nooled on nürid ja kõiki tegevusi juhendab instruktor.

FOTO: Elin Hein

Suvepealinna südames kaubanduskeskuses avas uksed Robin Hoodi nimeline lasketiir. See on mõeldud eri vanuses inimestele, sest relvad on ohutud. Näiteks kasutatakse kuulidena hüdrogeelist pallikesi, mille sarnaseid kasutavad aiandushuvilised mullas, et hoida taimedele vajaliku niiskusesisaldust.

Ettevõtmise üks algataja Oleg Grauberg rääkis, et mõte niisugune lasketiir teha tekkis umbes kaks aastat tagasi tema naisel, kes leidis, et Pärnus puudub tervele perele mõeldud meelelahutuslik lasketiir.  

Graubergi sõnutsi valmivad relvades kasutatavad kuulid kohapeal. “Tellime välismaalt väiksed kotid, mille sees on imepisikesed pallikesed, mis tavalise kraaniveega reageerides kasvavad ja kolme tunniga muutuvad relvades kasutatavateks kuulikesteks,” sõnas ta ja lisas, et ühest väiksest kotist saab 10 000 kuuli, mis koosnevad umbes 95 protsendi ulatuses veest.

Ettevõtmise eestvedaja Oleg Grauberg näitab peamiselt veest koosnevaid hüdrogeelist pallikesi. Laskemoon valmib ja seda hoiustatakse vett täis pudelites.

FOTO: Elin Hein

Peale püstolite on võimalik lasta veel vibu ja ammuga ning loopida spetsiaalseid nuge.

Kuna tegemist on pisikese siseruumiga ja tegevus on mõeldud kogu perele, on firma omaniku väitel pandud turvalisusele iseäranis suurt  rõhku. Ohutuse saavutamiseks kasutatakse näiteks spetsiaalsed võrke, mis püüavad kinni kõik nooled ja noad, mis sihtmärgist mööda lähevad.

“Lastakse ainult koos instruktoriga, kes seletab ja kontrollib ohutusnõuete täitmist ning õpetab, kuidas õigesti ja ohutult käituda,” rääkis Grauberg, kes lisas, et nii viskenoad kui ka nooled on nürid ja seega ohutud.  

Peale lasketiiru on Graubergi sõnade kohaselt plaanis avada kauplus, kust saab lasketiirus proovitud tarvikuid kaasa osta.  

Tagasi üles