Sisukord
Uudised
Postimees

Öösel toimunud majapõlengus hukkus mees

2 min lugemist

Esmapilgul Lihulas Penijõe teel täna varahommikul juhtunud tragöödia tagajärgi ei märkagi. Suurelt teelt vaadates varjab majast järele jäänud söestunud seinu ja nende keskel kõrguvat korstent metsatukk.

Lihula peatänavast asub õnnetuspaik paarsada meetrit Risti-Virtsu maantee suunas kunagise meierei läheduses. Täna keskpäeval meenutas olnut raskete päästemasinate poriseks sõidetud sissesõidutee. Söestunud seinte ümber oli rohkesti purunenud eterniitkatuse tükke ja päästjate eemaldatud voodrilaude.

Häirekeskus sai juhtunust teate kell 4.19. Kuigi kohalikud päästjad jõudsid kohale kuue minutiga, ei õnnestunud inimelu päästa – tulekahjus hukkus vanem mees.

Kui päästjad kohale jõudsid, põles hoone juba lausleegiga. Elumaja katus oli juba sisse kukkunud ja suur osa sisustusest hävinud. Puidust 48ruutmeetrisest eluhoonest jäid järele vaid rusud.

Natuke enne keskpäeva liikusid majas ja selle ümber poliseinikud ja päästeametnikud, kes üritasid välja selgitada juhtunu põhjuseid. Nad ei soovinud kommenteerida, millest tuli võis alguse saada.

Päästjatel õnnestus takistada tule levikut veidi üle kümne meetri kaugusel olevale rookatusega eluhoonele. Selles majas kohalike sõnutsi püsielanikke polnud, kuna hoone kuulus välismaalastele.

Mõnikümmend meetrit majast asuvas auto varuosade kaupluses kuuldi nende maja läheduses varahommikul toimunud põlengust alles ajakirjanikult. Nad olid tulekahjust küll kuulnud, kuid eeldasid, et see toimus Lihulast ligemale viie kilomeetri kaugusel Penijõel, mitte nende kõrval Penijõe teel.

Poes viibinud mehed hukkunu kohta midagi rääkida ei osanud, kuna too polnud elanud seal eriti kaua. Kohaliku toidukaupluse müüja märkis, et hukkunu oli püsiklient, kuid täpsemalt mehe kohta rääkida ei osanud.

"Tuletame meelde, et igas eluhoones peab olema töökorras ja laetud patareidega suitsuandur," rõhutas päästeameti pressiesindaja Marek Kiik. Ta selgitas, et selle töökorras olekut saab kontrollida sellel olevale nupule vajutades. Pärast nupuvajutust kostab helisignaal. Vajadusel tasub andurinäiteks eakatel lähedastel või naabritel aidata anduri korrasolu kontrollida.

Päästeameti andmetel on täna varahommikul Lihulas hukkunuga koos sel aastal Eestis tulekahjudes elu kaotanud 19 inimest.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto