T, 7.02.2023

Pärnumaa autotöökodades ei leitud suuri rikkumisi

Pärnu Postimees
Pärnumaa autotöökodades ei leitud suuri rikkumisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keskkonnainspektsiooni inspektorid kontrollisid Pärnumaa autoremonditöökodasid.
Keskkonnainspektsiooni inspektorid kontrollisid Pärnumaa autoremonditöökodasid. Foto: Arvo Meeks

Keskkonnainspektsioon tuvastas möödunud nädalal reidil Pärnumaa autoremonditöökodadesse mõne rikkumise eeskätt kasvuhoonegaasidega seoses, kuid üldiselt jäi keskkonnanõuete täitmisega rahule.

Eelmisel teisipäeval tehtud reid hõlmas 21 remonditöökoda ja põhirõhk oli fluoritud kasvuhoonegaaside ehk F- gaaside kasutamise ja ostu-müügi kontrollimisel.

Kontrolliti autode kliimaseadmete hoolduse, remondi ja külmaine käitlemiseks kehtestatud nõuete täitmist. Samuti jälgiti, kuidas järgitakse jäätmekäitluseeskirja ja atmosfääriõhu kaitse seadust (kemikaalide kasutus, lenduvate orgaaniliste ühendite heide).

„Kuna Eestis on kaubandusettevõtetes täheldatud külmaainete ühekorraballoone, mis sisaldavad F-gaase ja on seetõttu Euroopa turul juba üle kümne aasta keelatud, kontrollib keskkonnainspektsioon nii F-gaaside edasimüüjaid kui kasutajaid. Lubatud on ainult korduvkasutusega ja korrektselt märgistatud balloonid,“ selgitas keskkonnainspektsiooni keskkonnakaitseosakonna peainspektor Silva Prihodko.

„Pärnumaal kontrollitud remonditöökodades oli F-gaaside puhul väikesi vajakajäämisi, kuid üldpilt oli üsna hea. Nõuetele mittevastavaid balloone tuvastati kahes remondikojas, ühes neist  oli üks pooltühi balloon ja teises kaheksa tühja. Viimasena mainitute päritolu kohta teave puudus, kuid selgituste kohaselt seisvat need seal juba vanast ajast,“ märkis Prihodko.

„Kolmes autoremondikojas puudus nõutava kutsega töötaja. Ühel juhul oli töötaja läbinud täiendusõppe, kuid puudus pädevust tõendav dokument, teises taotles töötaja kutsetunnistust. Kolmandas ettevõttes, kus oli küll kliimaseade, kuid puudus pädevusega töötaja, väideti, et pärast oskustega töötaja lahkumist pole seadet kasutatud,“ lisas Prihodko.

Jäätmekäitluse nõuded olid ettevõtetes täidetud: jäätmeid kogutakse liigiti ja järgitakse ohtlike jäätmete käitlemise nõudeid.

Remondikodades, kus tuvastati puudusi, on kavas teha järelkontroll.

Märksõnad
Tagasi üles