iDeal kampaania

Galerii: peaminister Jüri Ratas avas Viisireiul Eestis ainulaadse lauda
Lauda juures avati Eesti elu hoidja monument

Viisireiu külas langes kattelina Eesti elu hoidja monumendilt, mille autor on kujur Mati Karmin ja avati üle 1120 kohaline Vahtra suurfarm.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Täna keskpäeval avati Saarde vallas Viisireiu külas Eesti elu hoidja monument, mille autor on kujur Mati Karmin. Samas avati ka üle 1120kohaline Vahtra suurfarm, peaehitaja Mapri Ehitus OÜ. Suursündmusel osalesid peaminister Jüri Ratas ja riigikogu aseesimees, kunagine põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“Siin seistes on uhke tunne, et on neid naisi ja mehi, kes Eestimaal usuvad, et elu on võimalik Tallinnast ja Tartust väljaspool,” rääkis peaminister, rõhutades, et kui on julgust, pühendumist ja inimesi, saadakse Eesti elu hoidmisega suurepäraselt hakkama äärealadelgi.

Eesti elu hoidja monumendi avasid peaminister, riigikogu aseesimees, Saarde vallavanem Eiko Tammist ja OÜ Weissi tegevjuht Kalmer Metsaoru.

Suursündmusele kogunenud sadakond kohalikku ja külalist aplodeerisid, kui metallist postamendil tuli kattelina varjust välja pronksist lehmakuju, peas lillepärg ja kaelas karjakell.

Tagasi üles