Kohus saatis Piiri putka röövlid vangi

Mõte röövida Piiri putkat tekkis Raimond Laival, Tiit Pendisel ja Fred-Rene Habichtil ühise viinajoomise käigus.

FOTO: Urmas Luik

Kohus saatis mullu novembris Pärnu külje all Piiri putkat röövinud kolm kohalikku meest Tiit Pendise, Fred-Rene Habichti ja Raimond Laiva vangi.

Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti tõdes, et tegemist oli raske kuriteoga. “Süüdimõistetutele põhjustas kuriteo toimepanemine omal ajal ilmselt nalja, kuid mitte kannatanule,” lausus Lusti. “Tegemist on raske kuriteoga, mis väärib üksnes reaalset vangistust. Kõik süüdimõistetud on varemgi kriminaalkorras karistatud.”

“Kuriteo koosseisu mõttes ja kannatanu läbielamisi silmas pidades ei ole tähtsust röövitud vara väärtusel, kannatanu läbielamisi ei vähenda väike röövitud vara suurus,” lisas Lusti.

Kohus mõistis Pendisele ja Habichtile karistuseks kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust. Mõlemad kinnimõistetud peavad vanglasse ilmuma kutse peale.

Laiva määras kohus vangi kolmeks aastaks, seda aega pikendati varem kandmata karistuse võrra: liitkaristuseks tuleb viis aastat, viis kuud ja 29 päeva vangistust. Karistusaja algust loetakse Laiva kinnipidamisest mullu 9. detsembril.

Nii Tiit Pendisel ja Fred-Rene Habichtil tuleb türmis veeta kaks aastat ja kaheksa kuud.

FOTO: Urmas Luik

18. septembril kirjutas Pärnu Postimees, kuidas röövi idee alguse sai: ühise viinavõtmise käigus. Meeste saak oli 134 eurot.

Kohus rahuldas kannatanute tsiviilhagid kogusummas alla 2000 euro ja mõistis süüdistatavatelt välja menetluskuludki.

Kolm kohalikku meest röövisid õhtupimeduses Pärnu linna piiril asuvat kohvikut mullu 29. novembril veidi pärast kella 22. Esiti arvati, et kaks meest tungisid maskide taha varjudes kallale 41aastasele müüjale ja tühjendasid kassaaparaadi. Hiljem selgus, et kohvikut-poodi Häädemeeste vallas Pärnu külje all röövis kolm meest: maskis Laiva ja Habicht sisenesid putkasse, samal ajal kui kaasosalised kohale sõidutanud Pendis ootas neid autos.

Politsei reageeris kuritööle suurte jõududega. Kui uurimine ega otsingud vilja ei kandnud, pöörduti avalikkuse poole. Muu hulgas aitasidki tähelepanelike kodanike vihjed korrakaitsjatel röövliteni jõuda. Politsei tabas kurjategijad ligemale poolteist kuud hiljem, käesoleva aasta alguses.

Raimond Laiva on vanglas aega veetnud juba mõnda aega, nüüdse  kohtulahendi põhjal kujuneb ta liitkaristuseks viis ja pool aastat.

FOTO: Urmas Luik

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Tagasi üles
Back