Sisukord
Uudised
Postimees

Kaklus käib Valgeranna kommunismikantsi ümber

4 min lugemist
Kuna­gise parteiüliku Karl Vaino puhkeresidents on säilitanud algse välisilme. FOTO: Urmas Luik

Muidu rahulikus ja eraldatud miljöös peoruume, sauna ja öömaju rentivas Valgeranna puhkekeskuses ja hotellina tegutsevas Villa Andropoffis ollakse ärevil nagu tokiga torgitud sipelga­pesas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

On ka põhjust: muinsus­kaitseamet on juba pikemat aega kavatsenud nõukogudeaegse hoonekompleksi kaitse alla võtta. Seni pole see õnnestunud, aga menetlus jätkub.

Valgeranna puhkekompleksi peahoone, kino-mängudemaja ja sauna-puhkemaja mälestiseks tunnistamise eelnõu on edastatud kultuuriministeeriumi ja kui minister Tõnis Lukas selle heaks kiidab, tähendab see omanikele riigi juhiseid kompleksi pidamisel ja võimalikke piiranguid hoonete renoveerimisel või remontimisel.

Hooneid on kolm ja nende ajalugu pentsik. Algul Eesti NSV ministrite nõukogu töötajatele puhkebaasiks ehitatud kompleksi võttis 1980. aastatel vastuvaidlemist mittevõimaldanud viisil (tuli, nägi ja jäi) enda käsutusse Eestimaa Kommunistliku Partei esimene sekretär Karl Vaino, lüües ministrid sealt mändide ­alla mõnes teises Maarjamaa mereäärses paigas.

22.10.2019 24.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto