iDeal kampaania

Tormihoiatus: sügis näitab oma kurja palet

Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et teatud olukordades võib ilm kujutada endast ohtu.

FOTO: Dla

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt näitab sügis nädalavahetusel oma kurja palet.

Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et teatud olukordades võib ilm kujutada endast ohtu.

Täna õhtul tõuseb tuul, homme lisandub sellele tihe vihmasadu.

Norra merelt on Põhja-Euroopa kohale laienenud madalrõhuala ja selle Skandinaavia kohale ulatuvas lohus areneb täna tormitsüklon. Tõenäoliselt tekib pööris Rootsi keskaladel ja muutub tundidega jõulisemaks.

Rannikul on puhangulist edela- ja lõunatuult (iiliti 15–17 meetrit sekundis) tunda juba päeva esimeses pooles, sisealadel muutub tuul jõulisemaks (iiliti kuni 15 meetrit sekundis) vastu õhtut. Õhtul, kui pöörise kese jõuab Põhjalahe äärde, läheb edelatuul Eesti põhjarannikul tugevamaks (iiliti 21 meetrit sekundis) ning vastu ööd tõusevad edela- ja läänetuule puhangud 25 meetrit sekundis, ka mandril võivad puhangud tõusta üle 15 meetri sekundis.

Ilmateenistuse kaart 25. oktoobriks.

FOTO: Riigi Ilmateenistus

Sadu, mis pole intensiivne, jõuab meie saartele keskpäeva paiku ja levib õhtu poole üle mandri ida suunas. Vihm kõikjale ei jõua ja tõenäosus kuivaks ilmaks on suurim Kagu-Eestis. Õhumass on Eesti kohal soe ja  niiskete pilvede all tuleb sooja 12 kraadi ümber, kuivemas Kagu-Eestis kuni 15 kraadi.

Homse öö jooksul kaugeneb madalrõhkkond Lapimaa taha ja tuul annab hetkeks järele, kiires läänevoolus jõuab laupäeva päeval Läänemerele uus äge madalrõhkkond, mida õhu juht- ehk jugavool mööda Soome lahte edasi itta kannab. Uus pööris toob endaga tervet Eestit hõlmava tiheda vihmasaju ja eelnevast isegi tugevama tormituule.

Ülehomme annab tormituul järele, kuid järgmisest tiheda vihma laadungist pole pääsu. Arvatavasti pöördub tuul loodesse ja põhja ning algab külmema õhu juurdevool.

Tagasi üles