Toomas Asser: Me pole kunagi mõelnud ega öelnud, et kolledžeid ei ole vaja

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Rahvusülikooli 100. aastapäeva ­tähistamisel Pärnu kontserdimajas ­pidas avakõne ­Tartu ülikooli rektor ­professor Toomas Asser.
Rahvusülikooli 100. aastapäeva ­tähistamisel Pärnu kontserdimajas ­pidas avakõne ­Tartu ülikooli rektor ­professor Toomas Asser. Foto: Lilli Tölp

Teaduste akadeemia liige, neurokirurgia professor Toomas Asser on Tartu ülikooli rektor 2018. aasta 26. aprillist. Aastatel 1973–1979 õppis Jõhvis sündinud mees ­sama ülikooli arstiteaduskonnas, oli tudengina praktikal Pärnu haiglas ja sõitis tulevase tohtrina kaasa kiirabi väljakutsetele.

Professor Toomas Asser, ajame teiega juttu Pärnus, mis on ülikoolilinn nii ajaloolises kui praeguses mõistes. Öelge, palun, kas see teadmine ajendaski rahvusülikooli 100 aasta juubelit tähistama Tartu ja Tallinna kõrval Pärnus?

Peale nende veel Viljandi, seal on ka kolledž. Suurüritustega, tõsi küll, me Viljandisse otseselt ei jõua, aga läheme kolledžitesse külla nii nagu Narvagi. Oleme kogu aeg kõiki oma kolledžeid väga oluliseks pidanud, kuigi aeg-ajalt jälle küsitakse, et mis kolledžitest saab, mis on nende tulevik. Me ei ole kunagi mõelnud, seda enam öelnud, et kolledžeid ei ole vaja.

Tagasi üles