Sisukord
Uudised
Postimees

Toomas Asser: Me pole kunagi mõelnud ega öelnud, et kolledžeid ei ole vaja

3 min lugemist
Rahvusülikooli 100. aastapäeva ­tähistamisel Pärnu kontserdimajas ­pidas avakõne ­Tartu ülikooli rektor ­professor Toomas Asser. FOTO: Lilli Tölp

Teaduste akadeemia liige, neurokirurgia professor Toomas Asser on Tartu ülikooli rektor 2018. aasta 26. aprillist. Aastatel 1973–1979 õppis Jõhvis sündinud mees ­sama ülikooli arstiteaduskonnas, oli tudengina praktikal Pärnu haiglas ja sõitis tulevase tohtrina kaasa kiirabi väljakutsetele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Professor Toomas Asser, ajame teiega juttu Pärnus, mis on ülikoolilinn nii ajaloolises kui praeguses mõistes. Öelge, palun, kas see teadmine ajendaski rahvusülikooli 100 aasta juubelit tähistama Tartu ja Tallinna kõrval Pärnus?

Peale nende veel Viljandi, seal on ka kolledž. Suurüritustega, tõsi küll, me Viljandisse otseselt ei jõua, aga läheme kolledžitesse külla nii nagu Narvagi. Oleme kogu aeg kõiki oma kolledžeid väga oluliseks pidanud, kuigi aeg-ajalt jälle küsitakse, et mis kolledžitest saab, mis on nende tulevik. Me ei ole kunagi mõelnud, seda enam öelnud, et kolledžeid ei ole vaja.

07.12.2019 11.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto