iDeal kampaania

Tormihoiatus: tugev tuul võib kaasa tuua elektrikatkestusi ja murda puid

Tugev tuul võib kaasa tuua elektrikatkestusi, murda puid ja häirida laevaliiklust.

FOTO: Urmas Luik

Väljas ringi liikujatel tasub silm ilmateatel peal hoida: riigi ilmateenistus andis täna hommikul tugeva tuule tõttu tormihoiatuse.

Pea kogu Eesti sai esimese taseme tormihoiatuse, suursaartele ja Läänemere põhjaosale anti aga teise taseme oma.

Prognoosi kohaselt puhub edelatuul sisemaal iiliti 15–18, saartel ja rannikul 14–18, puhanguti kuni 25 meetrit sekundis. Tugev tuul võib kaasa tuua elektrikatkestusi, murda puid ja häirida laevaliiklust.

Hommikul kella üheksa paiku oli tuule kiirus Pärnus puhanguti üle 20 meetri sekundis ja Eesti meretaseme infosüsteemi kohaselt ulatus merevee tase suvepealinnas 92 sentimeetrit üle keskmise. Elektrilevi teatel ei olnud tugev tuul kaasa toonud elektrikatkestusi.

Esimese taseme tormihoiatus tähendab, et ilm võib teatud olukordades kujutada endast ohtu ja ilmaoludega peaks arvestama, kui teie tegevus on ilmast mõjutatud. Jälgima peaks edasist prognoosi.

Teise taseme tormihoiatus tähendab, et ilm on ohtlik ja esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Olema peab väga tähelepanelik ja jälgima pidevalt prognoosi. Samuti peaks olema teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud. Järgida tuleb kõiki võimuesindajate soovitusi.

Enne tormi:

  • korjake õuest kokku kerged esemed ja lahtine mööbel,
  • parkige sõiduk lagedale või garaaži,
  • sulgege kõik uksed ja aknad,
  • arvestage elektrikatkestustega. Laadige mobiiltelefoni aku, otsige välja taskulamp,
  • varuge joogivett, toitu, patareisid ja autokütust.

Andmed: päästeamet

Tagasi üles