Algas Regionaalmaasikate noppimine: andke lemmikust teada

Eelmisel aastal peeti Regionaalmaasika vääriliseks Pärnu kesklinnas asuvat koostöötamiskeskust Forwardspace.

FOTO: Mailiis Ollino

Rahandusministeerium ootab kandidaate iga-aastasele regionaalauhindade konkursile. Parimatele kohalike algatuste eestvedajatele annavad Regionaalmaasika auhinna üle peaminister ja riigihalduse minister.

“Kui kodupiirkonnas on hea ja mugav elada, ei kiputa väga mõtlema sellele, et sageli on see nii tänu kellegi konkreetse jäägitule panusele ja pühendumisele,” nentis riigihalduse minister Jaak Aab.

“Tihti märgatakse pigem kitsaskohti, mida aeg-ajalt tuleb igal pool ette. Nii võivad varju jääda kohalikud head algatused ja ettevõtmised, mis piirkonna arengule tuult tiibadesse annavad või muudavad elu kodukülas või -linnas meeldivamaks,” märkis minister ning kutsus üles edulugusid enam märkama ja nende elluviimisse panustanud kohalikke kangelasi tunnustama.

Regionaalmaasikaks sobiv kandidaat sai möödunud aastal hakkama väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teoga. Näiteks on edendatud piirkonna majandust töökohtade loomise või piirkonnaspetsiifiliste toodete ja teenuste pakkumise kaudu. Samuti on oodatud selline tegevus, mis on muul moel tuntavalt aidanud kaasa piirkonna arengule või selle eripära säilimisele ja tutvustamisele.

Seega võib autasu pälvida silmapaistva tegevuse eest, millel on olnud suur mõju regionaalarengu tähtsustamisele ühiskonnas.

Ettepanekus oluline

  • Kandidaadi esitaja nimi ja kontaktandmed (aadress, telefon ja e-post).
  • Kandidaadi nimi ja kontaktandmed (võimaluse korral aadress, e-post, telefon).
  • Auhinnatava tegevuse kirjeldus.
  • Auhinnatava tegevuse mõju regionaalarengule.
  • Soovi korral lisainfo.
Andmed: rahandusministeerium

Eelmisel aastal pälvis ühe viiest auhinnast Pärnu kesklinnas asuv koostöötamiskeskus Forwardspace MTÜ (idu)ettevõtjatele ja vabakutselistele kontorikoha ning inspireeriva töökeskkonna pakkumise eest.

Konkursile tohivad ettepanekuid esitada ja kandideerida kõik inimesed, organisatsioonid, ettevõtted, riigiasutused ja kohalikud omavalitsused – piirangud puuduvad.

Eeteid hindab rahandusministeeriumi moodustatud komisjon, kes esitab tunnustusettepanekud riigihalduse ministrile. Kandidaatide ülesandmise tähtaeg on 19. veebruar.

Auhinnad antakse üle 30. märtsil 2020 Stenbocki majas.

Tagasi üles
Back