Arutelu Liivi lahe meretuulepargi üle jätkub 

Liivi lahe meretuulepargi keskkonnamõju hindamise programmi avaliku arutelu stoppas eriolukorra kehtestamise. FOTO: Michael Kooren

Liivi lahe meretuulepargi keskkonnamõju hindamise programmi avaliku arutelu stoppas eriolukorra kehtestamine, mistõttu menetleja tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) ja arendaja Eesti Energia AS otsustasid korraldada dokumendi avaliku lisaväljapaneku.

Skepast & Puhkim OÜ koostatud keskkonnamõju hindamise (KMH) programmi avalik elektrooniline väljapanek toimus virtuaalselt eriolukorra väljakuulutamise päevast 12. märtsist kuu lõpuni. Ametkonnad ja rajatisega piirnevad omavalitsused edastasid hulga ettepanekuid ja arvamusi ning järgnev avalik arutelu pidi toimuma aprillis vaid Pärnus. Nüüd kinnitab TTJA kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe vahendusel, et otsustatud on tulevikus teha KMH programmi avalik arutelu Kihnu saarelgi.

Valitsuse korraldusega algatati mullu detsembris Eesti Energia Liivi lahe meretuulepargi keskkonnamõjude hindamine, mis lähtub taoluse esitamise ajal (2010. aastal) kehtinud regulatsioonist. Kavandatava, Eesti esimese meretuulepargi ala on 183ruutkilomeetrine ja suurim sügavus on seal 36 meetrit. Valitsuse korraldusest lähtudes püstitab arendaja Liivi lahte kuni 160 avameretuulikut ja pargi võimsus on 1000 megavatti.

“Praegu ei ole võimalik teadmata ajani korraldada keskkonnamõju hindamise programmi avalikku arutelu ja programmi avalik väljapanek jäi eriolukorra perioodi, mistõttu olemegi arendajaga otsustanud teha pärast eriolukorra lõppemist kõnealuse programmi lisaväljapaneku,” rõhutas Helemäe.

Seotud lood
07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto