N, 8.06.2023

Galerii ja video ⟩ Pärnus päästeti Eesti metsi kiviparketil

Facebook Twitter
Comments 1
Pärnus Iseseisvuse väljakule kogunenud ligemale 70 inimest avaldasid meelt metsade kaitseks liigsete lagereiete ja rahakeskse majandamise vastu, mis ei arvesta metsa kultuuriliste ja ökoloogiliste väärtustega.
Pärnus Iseseisvuse väljakule kogunenud ligemale 70 inimest avaldasid meelt metsade kaitseks liigsete lagereiete ja rahakeskse majandamise vastu, mis ei arvesta metsa kultuuriliste ja ökoloogiliste väärtustega. Foto: Lilli Tölp

Täna toimusid üle Eesti meeleavaldused metsade kaitseks liigse lageraie ja rahakeskse majandamise eest, mis ei arvesta metsa kultuuriliste ja ökoloogiliste väärtustega.

Pärnus toimus metsamiiting Iseseisvuse väljakul, mille kiviparkettki sai kriitika osaliseks näitena roheluse vaenulikkusest nüüdisaegse linnakeskkonna kujundamisel.

Miitingul köitis pilku loosung “Mets ei ole RMK rahamasin, vaid isetekkeline ökosüsteem”. Käramist juhtis miitingud korraldanud MTÜ Kaitseme Eesti Metsi aktivist Stella Martsoo, probleemist lähemalt kõneles ornitoloog Mati Kose, kes tunnistas, et viisil, nagu Eesti metsi on majandatud lähikümnendite jooksul, jätkub meil metsaressurssi veel vaid kümmekonnaks aastaks. Edasi tuleb kasutusele võtta kiirekasvulised võõrliigid, melioratsioon ehk maaparandus ja väetised. See on loomuliku ökosüsteemi häving.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles