Facebook teist ei hooli

Facebook on igasuguste robotite vastu jõuetu ja kui isegi neist teada anda, siis sageli ei võta ettevõte ka midagi ette. FOTO: Facebook

Pärnu Postimehele, aga ka teistele meediaväljaannetele tulevad iga päev politseiteated ööpäeva sündmuste kohta. Viimasel ajal on üsna sagedasti juttu sellest, kuidas keegi on pettuse õnge läinud. Tihti leidsid kurjategijad ohvri sotsiaalmeediast. Või pigem leidis ohver nemad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõige uuema juhtumi puhul otsis korrakaitsjatelt abi ühel ja samal päeval lausa kaks inimest, kes olid mõlemad Facebookis nähtud reklaamist leidnud enda arvates hea diili. Nad jäid rahast ­ilma, lubatud teenused-tootedki saamata. ­Reklaamija jalutas rahaga minema.

Minu soovitus number üks: ignoreerige Facebooki reklaame. Ärge vaadake neid, veel vähem ärge klikkige neil. Kui te siiski neid kaht hoiatust eirate, siis jumala eest, ärge ostke midagi. Põhjus on väga lihtne: sotsiaalmeedias oma teenuseid-tooteid reklaamivad isikud ja asutused on igatpidi kontrollimata. Eesti riigil ei ole ülevaadet neist ega nende tegudest. Nii ei ole eriti midagi teha ega millelegi loota, kui te ükskord hädas olete.

22.10.2021 26.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto