Poliitiku, ajakirjaniku ja õpetaja Andres Ammase 60. sünniaastapäeval andis Eesti rahvuskultuuri fondi juurde loodud temanimeline fond eile välja tänavused stipendiumid.
Pärnakas pälvib Andres Ammase stipendiumi
Neljanda Andres Ammase stipendiumi saab Haapsalu koolimuusikalide traditsiooni taastaja ja aastaid Haapsalu kuursaali perenaisena selle tegevust juhtinud Kai Tarmula.
Haapsalust pärit, kuid praegu Pärnus elav Tarmula on oma energiast suure osa andnud selle suvituslinna kultuurielu edendamise heaks. Ta on vedanud kunagisele Haapsalu I keskkoolile kuulsust toonud koolimuusikalide tava taastamist. Tarmula eestvõttel on Haapsalu gümnasistid lavale toonud viis muusikali: neist esimese “Kinni läete teie!” 2011. aastal ja viimase ehk “Kuidas kuningas kuulsaks kippus” koroonaviirusest tingitud piiranguid trotsides 2021. aastal.
Peale selle on Tarmula seitse aastat olnud Haapsalu kuursaali tegevjuht. Selle ajaga on kuursaal oma suvise kontserdikavaga saanud tähtsaks osaks kuurortlinna kultuurielust.
Andres Ammase fondi peastipendium on 2000 eurot.
Fondi asutasid pärast Andres Ammase lahkumist 2018. aastal tema sõbrad Haapsalust ja mujalt. Stipendiumiga soovivad fondi algatajad meelde tuletada, kui suur on igaühe roll, muutmaks meie ühine elu ilusamaks, väärtuslikumaks. Just seda tõestas Andres Ammas oma mitmekülgse Haapsalule, kogu Läänemaale ja vabale Eestile pühendatud eluga.
Andres Ammas (25. veebruar 1962 – 4. aprill 2018) oli muusikaõpetaja, koolijuht, ajakirjanik ja poliitik. Ta kuulus riigikogu 13. koosseisu, oli Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees. 1990. aastate algul oli Ammas nii Eesti Kongressi kui ülemnõukogu liige. Ta oli noorim 69st ülemnõukogu liikmest, kes 20. augustil 1991 hääletas Eesti iseseisvuse taastamise poolt.
Andres ja Anneli Ammas asutasid koos ettevõtja Arne Veskega Eesti esimese erakapitalil põhineva maakonnalehe Lääne Elu.