Kaks maja hakkab naabreid valvama

Naabrivalvest teavitav kleebis uksel. Foto on illustreeriv. Foto on illustreeriv.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnu Papiniidu tänava kahes majas hakkab tööle naabrivalvesektor.

Papiniidu naabrivalve sektori vanema Katri Tammiste sõnade järgi hõlmab linna teine naabrivalvesektor Papiniidu 62 ja Papiniidu 64 maja ning praegu on lepinguga kahe maja peale liitunud tosin peret.

Tammiste jutu järgi tekkis tal mõte piirkonda naabrivalve luua eelmisel suvel majade juures vandaalitsemist nähes. Talvel ja kevadel tutvustas ta mõtet kahe maja elanikele ja täna sai koostööleping allkirjad.

Papiniidu naabrivalvesektori vanema jutu järgi arvas ta algul, et naabrivalvepiirkond võiks suuremgi olla, kuid Naabrivalve ühingu juhid soovitasid teha väiksema piirkonna, kus inimesed üksteist paremini tunnevad ja mida on lihtsam hallata.

Tammiste arvas, et kui oranžide siltidega naabrivalvesektor naabermajade elanikele silma jääb, võivad nemad oma naabrisektori loomisega aidata piirkonna turvalisust veelgi tõsta.

Papiniidu naabrivalvesektori vanem lisas, et tänagi loodud naabrivalvesektori kahe maja elanikud, kes pole liikumisega veel liitunud, võivad seda teha, nähes, et naabrid on juba liikmed.

Täna kirjutasid Papiniidu tänava naabrivalvesektori koostöölepingule koos selle vanemaga alla Pärnu linnavalitsuse, politsei ja Naabrivalve ühingu esindajad.

Naabrivalve lepingu eesmärk on loodavas sektoris süütegusid ennetada, naabrivalvet korraldada ja teha turvalisema elukeskkonna loomisel koostööd.

Naabrivalve on piirkonnaga alaliselt seotud isikute koostegevus, mille eesmärk on turvalisuse hoidmine ja tõstmine piirkonnas. Naabrivalve hõlmab tähelepanekute tegemist piirkonnas toimuva suhtes ja tähelepanekute jagamist, samuti elanike koostööd kogukonna edendamisel.

Esimene naabrivalve sektori koostööleping sõlmiti Pärnus 2009. aasta juunis ning see hõlmab endas Tulika ja Humala tänavat, mille 13 majapidamist hoiavad heanaaberlikult üksteise varal silma peal.

Üle Eesti on naabrivalvega liitunud sektoreid enam kui 500.

Tagasi üles