Langevarjurid maanduvad Pärnu randa

Täna õhtul maanduvad langevarjurid Pärnu randa.

FOTO: Ardi Truija

Langevarjulaagri „Parasummer 2012“ raames toimub täna 18-19 Pärnu rannas sportlik meelelahutussündmus „Beach Landing“, mis seisneb kogenud langevarjurite täpsusmaandumises Pärnu supelranda rannahoone lähedusse.

Ühe tunni jooksul sooritatakse lennukiga Britten Norman Islander või Cessna Caravan Pärnu rannaalalt kuni kolm ülelendu umbes 2000 meetri kõrguselt. Igal ülelennul väljub lennukist kuni kümme langevarjurit, kes maanduvad rannaliivale spetsiaalselt selleks ürituseks ettenähtud platsile, teatasid langevarjulaagri korraldajad.

Ülelennud maandumiskohast toimuvad kell 18, 18.25 ja 18.50. Langevarjurite maandumine pärast väljahüpet kestab 2-3 minutit. Maandumisi kommenteeritakse pealtvaatajatele läbi helivõimenduse.

Eesti Langevarjuklubi MTÜ kui ürituse korraldaja on seadnud langevarjuritele turvalisuse tagamiseks tingimuse, et rannaliivale võib maanduda üksnes isik, kellel on minimaalselt rahvusvahelise lennutranspordiorganisatsiooni FAI B kategooria langevarjuri pädevus ja eelnev demonstratsioonhüpete kogemus.

Sündmust ei toimu juhul, kui hüppetegevuseks on sobimatud ilmastikuolud (tihe ja madal pilvisus alla 1000 meetri, vihm või tuul üle 10m/s).

Kõikidele pealtvaatajatele on ettevõtmine tasuta.

Peale eriürituse „Beach Landing“ plaanivad homme Eesti langevarjurid püstitada uue Eesti rekordi vabalangemises moodustatud kujundi suuruses ehk proovitakse moodustada 24-liikmeline kujund. Samuti üritavad Eesti naislangevarjurid püstitada uue Eesti rekordi suurima ainult naistest vabalangemises moodustatud kujundis ehk moodustavad 10-liikmelise kujundi.

Pärnu lennuväljal toimuvad hüpped iga päev alates kell 10. Lennuväli on avatud pealtvaatajatele, külastajatel on võimalus proovida tandemhüpet. Langevarjurite laager kestab laupäevani.

Tagasi üles