Korrektiiv statistikas parandas Pärnu väljarändesaldot

Aerofoto Pärnust. Foto on illustreeriv.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Statistikaameti Eesti-sisese rände mulluste korrigeeritud andmete järgi pääses Pärnu Eesti suurimate väljarändega linnade edetabeli tipust.

Kui statistikaameti algsetel andmetel oli Pärnu väljarändesaldo 405 inimesega miinuses, siis korrigeeritud andmete põhjal oli suvepealinna rändesaldo miinuses 178 inimese võrra.

Statistikaameti admete kohaselt oli mullune sisseränne Pärnusse 1086 inimest ja väljaränne 1264 inimest.

Arvuliselt suurimad siserände korrigeerimised toimusid Pärnumaal veel Paikuse ja Sauga vallas. Paikuse valla korrigeeritud rändesaldo oli mullu 47 inimesega plussis, mis on vähem kui algselt kirjas olnud 258. Sauga valla eelmise aasta parandatud rändesaldo on 94 algse 217 asemel.

Statistikaameti juhtivstatistiku Helerin Rannala sõnul põhineb rändestatistika rahvastikuregistri andmetel. „Rahvastikuregister uuendas infosüsteemi, mille tagajärjel tekkis rahvastikuregistrist siserände andmete ülekandmisel statistikaametisse tehniline tõrge ja mitmed rändesündmused kajastusid topelt,“ selgitas Rannala korrigeerimise põhjust. „Praegu on süsteemis vajalikud muudatused sisse viidud ja rändestatistika parandatud.

2011. aastal vahetas Eesti-siseselt elukohta 36 137 inimest, mida on 2407 võrra vähem, kui statistikaameti mais avaldatud andmed näitasid.

„ Kui ebatäpsete andmete alusel olid suurima väljarändega omavalitsused Tartu ja Pärnu linn, siis pärast korrigeerimist saame öelda, et 2011. aastal kaotasid Eesti-sisese rände tõttu rahvastikku kõige rohkem Tartu ja Kohtla-Järve linn (vastavalt 471 ja 294 inimest),“ märkis Rannala. „Enim rahvastikku võitis jätkuvalt Tallinn (2299 inimest).

Tagasi üles