Sauga valla elanik läks valdade liitmise vastu kohtusse

Hele-Kai Valtenberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sadakond Sauga valla elanikku protestisid 22.12.2016 vallavolikogu kardetud otsuse vastu ühineda Tori vallaks. Vallavolinikud ei pidanud rahva arvamust millekski ja otsustasid ülekaalukalt, et Saugast saab Tori vald.
Sadakond Sauga valla elanikku protestisid 22.12.2016 vallavolikogu kardetud otsuse vastu ühineda Tori vallaks. Vallavolinikud ei pidanud rahva arvamust millekski ja otsustasid ülekaalukalt, et Saugast saab Tori vald. Foto: Ardi Truija

Sauga valla elanik Andres Mõis esitas vallavolikogu otsuse peale kaebuse halduskohtusse. Mõisa hinnangul ei ole see tema huvides, kui vald liidetakse Tori, Are ja Sindiga.

Mõisa kaebuse sisu on palve anda kohtul hinnang Sauga vallas tehtud otsustele, mis on seotud liitumisega Tori vallaks.

"Inimesed üritavad oma õiguste eest seista, aga kahtlustan, et kohus ei saa öelda, mis on volikogu sisuline otsus. Saab küll kontrollida, kas kõik menetlustoimingud on korrektselt tehtud, kuid see mida otsustatakse, on ikka volikogu pädevus," kommenteeris Sauga vallavanem Priit Ruut.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles