Galerii: president autasustas pärnumaalasigi riiklike teenetemärkidega

President Kersti Kaljulaid andis täna Tartu ülikooli Narva kolledžis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks neile inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

Teenetemärkide saajate seast leiab tänavugi pärnumaalasi ja siinkandis sündinud mehi-naisi.

President andis tänuüritusel riiklikud teenetemärgid üle 166 laureaadile.

Vaadake pildigaleriist, kuidas Pärnumaaga seotud inimesed presidendilt tänuüritusel kõrge aumärgi pälvisid!

President Kaljulaid teenetemärkide saajaile: Olete Eesti meile koduks ehitanud

"Te kõik olete ehitanud Eestit nagu ehitatakse kodu – niihästi sirkli ja höövli kui kunsti ja muusikaga. See töö on korda läinud, nagu südamega tehtud asjad ikka korda lähevad," ütles president täna Narvas riiklike teenetemärkide üleandmisel.

Alates sellest, kui Eesti taastas omariikluse, on riigipea sõnutsi peale kasvanud üks inimpõlv. "Näeme toonaseid lapsi juba siingi saalis. 1990ndate alguse noortest on saanud kogenud keskealised. Tänutundega mõtleme toonastele vanadele, kes veel tänagi meie seas või juba esivanemate juurde läinud. Tehtud on üks inimpõlv tööd. Üks inimpõlv tööd iseseisva Eesti heaks," kõneles ta.

President selgitas, et Narva kogunenud inimesed on selle töö tulemuse kehastus. "Tänu teie tööle – olgu see siis ette võetud palgatööna või selle kõrvalt vabadel õhtutel ja nädalavahetustel – on selles kodus, nagu ühes õiges kodus peabki, aina rohkem teadmisi, sõpru, turvatunnet, mälestusi. Veerand sajandi tagusega võrreldes kindlasti rohkem leiba ja mitte vähem idealismi," ütles riigipea.

"Mitte iga tunnustust ei saa aumärgina rinnas kanda. Teie lood on rõõmu ja armastusega tehtud tööst. Aidakem leida seda tulevikku kandvat rõõmu tänastes tegemistes ka seal, kus seda napib!" lisas Kaljulaid.

Tagasi üles