Sisukord
Uudised
Postimees

Kõmsi lapsed esinevad muusikalis

1 min lugemist
Lääneranna valla Kõmsi algkooli ja lasteaia lapsed esitavad ülejärgmisel nädalal kohalikus rahvamajas publikule muusikalise lavastuse "Saladus ja aarded". FOTO: Mailiis Ollino/

“Meil on just muusikali proov,” teatas Kõmsi lasteaia-algkooli direktor Pille Saatmäe, kes on muusikalise lavastuse “Saladus ja aarded” juhendaja teel kohaliku rahvamaja lavale.

Poolteise nädala pärast peab Riine Pajusaare muusikale kirjutatud etendus olema lavaküps, sest suurel neljapäeval, 29. märtsil on esietendus. Vaid sel päeval mängitava etenduse idee on näpatud “Bullerby lastest” ja läbiv teema on muretu lapsepõlv: palju põnevaid mänge ja kaaslasi oma koduõueski.

Kaasa teevad kõik koolilapsed ja lasteaia mudilased, kellele vanemad õmblesid kostüümid ja kohalikud töömehed valmistasid lavakujunduse.

“Tulin Kõmsile lasteaeda tööle, olin kogu aeg laval olnud ja nii me alustasimegi lastega muusikalide lavastamist,” rääkis Saatmäe, kes on laulja, koorijuht, muusikaõpetaja ja olnud Estonia teatris koorilaulja.

Kõmsi lasteaia-algkooli oma jõududega valmis 2006. aastal helilooja Mozarti 250. sünniaastapäevaks tema lapsepõlve kajastav muusikaline lavalugu. Sellest Vaike Ihermanni lavastusest saadi sisse selline hoog, et muusikalide lavastamine kujunes tavaks. Veel proovijärgus “Saladus ja aarded” on kaheksas muusikal, milles teevad kaasa kõik lapsed.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto