Galerii: Rüütli plats piirati aiaga (1)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu kesklinnas asuv Rüütli plats piirati täna aiaga, et väljakule ja selle ümbrusele jaanipäevaks uus ilme anda.

Esialgu häirib ehitusaed ainult jalakäijaid. SEB panga ette jääb läbikäik nii jalakäijatele kui hoonet teenindavatele sõidukitele. Ringi tänava äärde pannakse ehitusaed puude juurest ja jalakäijatel on võimalik kõnniteel käia. Platsiga külgneval Rüütli tänava lõigul ei saa enam platsipoolsel jalgteel käia, kuid autotee ja merepoolne kõnnitee jäävad vabaks. Aia tänaval õnnestub kõnniteel liikuda.

Rüütli platsi ümberehitustööd algavad uuringute ja ettevalmistustöödega. Uuringutest selgub, kui palju on maapind läbi külmunud ja millal saab midagi teha.

Sõltuvalt ilmadest laieneb tööde piirkond hiljem Rüütli, Aia ja Ringi tänavale, kus kavas on autode liikumist ja parkimist piirata.

Rüütli platsi ja selle ümbruse uuendaja on YIT Infra Eesti AS. Uue ilme saavad Rüütli plats, platsiga külgnev Rüütli tänav kuni vastas asuvate majadeni ning Aia tänav Rüütli ja ringristmiku vahel. Aia tänavalt kaob üks sõiduteeridu, laiendatakse jalakäijate ala, uuendatakse tänavakatet, valgustust, välimööblit ja haljastust.

Purskkaevu väljanägemine ei muutu. Rüütli plats kaetakse helehallide graniitplaatidega, seda ümbritsevad platsiga samal tasapinnal kõnniteelõigud hallide betoonkividega. Paigaldatakse 29 istepinki, 20 jalgrattahoidikut, 41 tänavavalgustusposti, lillekastid ja kuusejalg.

Rüütli platsi rekonstrueerimine peaks lõppema 18. juuniks.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles