Päästjate kirev elu: abistati sigala biotiiki kukkunud rebast ja aeti koolimajas taga oravat

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Söögipoolist otsiv orav.
Söögipoolist otsiv orav. Foto: Liis Treimann

Põlengute kustutamise, liiklusõnnetustele reageerimise ja mitmesuguste muude ohtude likvideerimise kõrval said Pärnumaa päästjad eelmisel aastal hulganisti väljakutseid, aitamaks loomi. Linde ja loomi tuli Pärnumaal mullu abistada 104 ja Eestis kokku 1394 korral.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Maris Mooritsa sõnade kohaselt tuli siinsetel päästjatel enim abi osutada murtud tiivaga kajakatele ja teistelegi õnnetusse sattunud lindudele.

Palju kutsuti päästjaid välja veel puu otsa või katusele pagenud kasside pärast. „Talvel sagenesid väljakutsed seoses metskitsedega, kes kas olid autolt löögi saanud või linnatänavatele uitama sattunud,” sõnas Moorits.

Pressiesindaja lisas, et väga paljud loomadega seotud juhtumitest leiavad õnneliku lõpu ja on olnud võimalik koduloomad omanikele üle anda. Paraku tuleb ette kurvemaidki olukordi.

Üks õnnelikke õnnetusi juhtus mullu 18. jaanuaril Tori vallas, kus koer oli vajunud läbi nõrga jõejää ja päästjate saabumise ajaks oli vees olnud pea kolm tundi. Paadiga jõele sõudnud päästjad tõid koera siiski tervelt tagasi ja andsid üle peremehele.

Mooritsa jutu järgi oli toredaim juhtum, mille puhul loom elevust tekitas, 28. mail Vändra gümnaasiumis. Nimelt kutsuti päästjad appi oravat püüdma. „Kohevsaba oli ilmselt toitu noolima tulles gümnaasiumi sööklasse astunud ja teda sealt kätte saada oli keerukas,” rääkis Moorits. „Õnneks pääses loom peagi lahti hoitud ustest ise õue.”

„Inimeste heasüdamlikkust näitas elavalt väljakutse, kui pardipere oli Mai tänavale kortermajade vahele ekslema sattunud ja vajas vee äärde eskortimist. Või siil, kes marjapõõsa linnuvõrku kinni oli jäänud,” meenutas Moorits „Päästjad aitasid kõik need loomad õigesse keskkonda.”

Samuti on päästjatel tulnud tegelda elamutesse ja mujalegi inimeste lähedusse sattunud rästikute-nastikutega, kelle nad on viinud tagasi loodusesse. Üks jalgrattale roninud roomajatest suutis turisti ehmatada sedavõrd, et too kutsus appi päästjad.

Metsloomadega juhtunust meenutas Moorits veel väljakutset Tori vallast, kus rebane oli vajunud sigala biotiiki ega pääsenud enam omal jõul välja. Päästjate abiga lasti loom tagasi loodusesse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles