R, 22.09.2023

Kohus määras sünnitusel lapse kaotanud vanemate südamevalu hinnaks 50 000 eurot

Facebook
Comments
Esmaspäeval jõudis Pärnu maakohtus lahenduseni Pärnu haigla ja sünnitusel surnud lapse vanemate kaasus.
Esmaspäeval jõudis Pärnu maakohtus lahenduseni Pärnu haigla ja sünnitusel surnud lapse vanemate kaasus. Foto: Urmas Luik

Tund pärast sünnnitust oma pisipoja kaotanud Marek ja Kaili on käinud kohut SA Pärnu Haiglaga ja võidelnud selle eest, et haigla tunnistaks süüd nende poja surmas. Pärnu maakohus mõistis esmaspäeval haigla osaliselt süüdi. Haigla endal süüd ei näe.

Mareki ja Kaili pisipoeg suri Pärnu haiglas vahetult pärast ilmaletulekut 2015. aasta augusti viimase päeva hommikul. Imikul oli sündides hapnikupuudus, mida arstid kohe ei avastanud. Hiljem sai selgeks ja läks ka surmatunnistusele kirja: nabaväädi sõlm.

Vanemad süüdistavad haiglat mitmes raviveas. Haigla ütleb, et ravivigu pole tehtud ja arstid tegutsesid parimal võimalikul viisil.

Kohus leidis siiski, et haigla töötajad on tekkinud kahjus osaliselt süüdi, olles rikkunud hoolsuskohustust oma tegevuses või tegevusetuses.

Samuti nägi kohus kaassüüd oma lapse surmas emal, seega ei rahuldatud mittevaralise kahju hüvitise nõuet (mõlemale vanemale 50 000 ja lapse eest 100 000 eurot) täies ulatuses. Emale mõisteti hüvitiseks 30 000 eurot, isale 20 000 eurot ja ühe tunni elanud Henri suhtes jäeti nõue rahuldamata. Põhjendusega, et tema puhul ei tõendatud kannatuste teket. Kohus viitas faktile, et laps oli sisuliselt teadvuseta ega saanud midagi tunda. Peale selle mõisteti haiglalt välja 75 protsenti matusekuludest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles