R, 30.09.2022

"Hundil oli ilmselt samasugune tunne kui inimesel, kelle on röövinud tulnukad"

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
"Hundil oli ilmselt samasugune tunne kui inimesel, kelle on röövinud tulnukad"
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõest päästetud hundilt võeti loomakliinikus geeniproovid, talle tehti parasiiditõrje ja hundiuurijad said loomale kinnitada kaela GPS-saatja, mille vahendusel saab hakata võsavillemi liikumiste kohta infot koguma.
Jõest päästetud hundilt võeti loomakliinikus geeniproovid, talle tehti parasiiditõrje ja hundiuurijad said loomale kinnitada kaela GPS-saatja, mille vahendusel saab hakata võsavillemi liikumiste kohta infot koguma. Foto: Mailiis Ollino

Pärnus Riia maanteel asuv Terveksi loomakliinik oli täna Sindis jäisest jõeveest koera pähe päästetud võsavillemi uskumatu seklusloo tõttu meedia piiramisrõngas.

Terveksi loomakliiniku juhataja Tarvi Marksoni sõnutsi tahtsid Sindi paisu juures jääkülmast veest kosuma toodud võsavillemist teha lugu kõikide Eesti telekanalite võttegrupid, samuti astus majja uudishimulikke tänavalt, et päästetud hallivatimeest oma silmaga näha. 

"Erakordne kogemus, elevust oli täna tõesti väga palju," tunnistas Markson. "Meie kliinikus pole 25 tegutsemisaasta jooksul midagi sellist veel juhtunud ja ilmselt ei juhtu enam kunagi. Erakordne kogemus on meie rahvusloomale, kes on inimpelglik, nii lähedalt silma vaadata." 

Marksoni arvates niisugust imelist pääsemislugu, et jõest välja tiritud koer osutub laanepeniks, pole kusagil mujal maailmas varem juhtunud.

"Tal oli ilmselt samasugune tunne kui inimesel, kelle on röövinud tulnukad," arvas Markson.

Loomakliiniku juhataja rääkis, et hallsaks kosus kenasti ja toibus paari tunniga. Süüa metsakutsu inimeste juures ei tahtnud. "Ilmselt ei taha ta pärast sellist läbielamist paar päeva midagi süüa," arvas ta.

Loomakliiniku juhi jutu järgi võeti hallivatimehelt geeniproovid, talle tehti parasiiditõrje ja hundiuurijad kinnitasid loomale kaela GPS-saatja, mille vahendusel saab hakata võsavillemi liikumiste kohta infot koguma. 

Õhtuks oli susi juba nii kõbus, et teda sai tagasi loodusesse sõidutada ja vabadusse lasta. 

Märksõnad
Tagasi üles