E, 5.06.2023

Pildid: tasuta raamatute laada letid tühjenesid kui võluväel

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments

Sindi seltsimaja väikeses saalis toimunud tasuta raamatute laada ligemale 1500 külastajat haarasid lektüüri kaasa nii ühe-, kahe- kui kastikaupa.

Et uut omanikku ootama pandud köidete vastu tunnevad laadalised sedavõrd suurt huvi, tuli Sindi raamatukogu direktorile Ene Michelisele üllatusena.

„Välja oli pandud veidi üle 10 000 teose ja laada lõpuks jäi neist alles 2000,” seletas Michelis. „Eile, kui abilistega raamatud välja panime, arvasime, et on väga hästi, kui pool teoseist uue omaniku leiab.”

Raamatukogu direktori sõnutsi lõppesid esimesena otsa teatmekirjanduse raamatud, samuti oli hinnas ilukirjandus. Tõelisele raamatusõbrale ei läinud korda, et nii mõnigi letile pandud teos oli kapsaks loetud.

„Mõni raamat rändas uue omaniku kätte seetõttu, et see äratas nostalgiat. Nii mõnigi ütles, et raamat meenub talle lapsepõlvest, kuid paraku on see kodunt kaduma läinud. Ka koledad ja katkised köited, mida me viimasel ajal enam väljagi ei laenutanud ja tõime pigem Pärnu keskraamatukogust uue ja ilusa eksemplari, leidsid omaniku.”

Mitu laadalast leidis väljapanekult nii palju huvitavat kirjandust, et pidi selle minema tassimiseks paluma korraldajatelt pappkasti.

Michelise jutu järgi moodustasid enamiku laadal pakutavast lektüürist teosed, mida Sindi linnaraamatukogust ei ole umbes kümme aastat laenutatud või mida on kogus mitu eksemplari.

Raamatukogu juhi sõnutsi jõudis nii palju kirjavara laadale seepärast, et sügiseks kolib kirjandustempel uutesse ruumidesse ja kõiki vanu ja seisma jäänud raamatuid ei soovitud kaasa võtta.

Sindi tasuta raamatute laat toimus viiendat korda.

Teosed, millele laadal soovijaid ei leidunud, rändavad vanapaberiks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles