Galerii: 33. Pärnu filmifestival avati neljajalgsete sõpradega

FOTO: MAILIIS OLLINO/PRNPM/EMF

Baltimaade vanim, 33. korda toimuv Pärnu ­filmifestival sai avalöögi täna õhtul Endla teatri suures saalis, kus pärnakatele ja väliskülalistele esitas meeleoluka tervituse rahvatantsuansambel Kajakas. Viie paari esituse taustal jooksid ­ekraanil tänavuste linateoste kaadrid – pildid inimestest loomadega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Sel aastal räägivad filmid just inimestest ja nende suhtest neljajalgsetega. Festi­vali motogi ütleb: “Rahu, ainult rahu! Mõtleme ja vaatame, kuidas loodus meie ümber toimib ja mida meil loodusest õppida on.”

Linnapea Romek Kosenkranius ja tema abikaasa Rita avasid festivali koos oma koertega, kutsudes üles mõtlema inimeste ja loomade vahelisele sõprusele ning lojaalsusele. "Minu kõrval on kaks minu suurimat sõpra - kuldsed retriiverid Lex ja Chuck, kes teevad ka teraapiakoerte tööd hooldekodudes ja raamatukogus, aidates näiteks lastel õppida lugema. Paljud teraapiakoerte tiimid töötavad eri riikides puuetega inimeste, vanemaealiste või lastega, abistades neil eluga paremini hakkama saada," märkis meer, soovides külalistele ilusaid filmielamusi.

Tagasi üles