Pärnumaa koolinoored arendavad minifirmasid

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Täna ja homme koguneb sadakond Pärnu maakonna koolide õpilast koolitusele „Võta ise ette!“.
Täna ja homme koguneb sadakond Pärnu maakonna koolide õpilast koolitusele „Võta ise ette!“. Foto: JA Eesti

Täna ja homme koguneb sadakond Pärnu maakonna koolide õpilast koolitusele „Võta ise ette!“, et koos välja mõelda äriideed ja need kohe käepärastest vahenditest prototüübiks vormida.

Junior Achievement (JA) Eesti juhendamisel õpetatakse programmi raames viie tunniga 7.–9. klasside õpilastele minifirmade loomise aluseid ja käiakse kiirkoolitusel läbi ettevõtte asutamine äriidee väljatöötamisest prototüübi esitluseni.

„Kuna koolituse eesmärk on noori eelkõige inspireerida ja tekitada neis huvi ettevõtluse vastu, läheneme kogu koolitusele väga loovalt. Prototüübidki valmistame kättesaadavast materjalist nagu kontoritarbed, WC-paberi rullide sisu. Peaeesmärk on, et moodustatud väikesed rühmad lõpuks midagi käegakatsutavat valmis saaks,“ selgitas JA Eesti ürituste juht Maria Heinrichsen. 

„Esimene koolitus oli Põltsamaal ja meid hämmastas, kuivõrd kiiresti suudavad põhikoolinoored oma müügikõnesid ja prototüüpe luua võrreldes gümnasistidega,“ märkis Heinrichsen. „Nooremate õpilaste ideed ja mõtted on väga lennukad. Näiteks mõeldi välja marlilapid lapse imetamise lihtsustamiseks, söödav stressipall kondenspiimaga, biolagunev matkanõude komplekt.“

Heinrichsen lisas, et loodetavast saavad paljud noored innustust, jätkamaks sügisel päris minifirma loomise programmis.

„Meil on väga hea meel, et õpilasfirmade kõrval tekib igal aastal aina rohkem minifirmasid ehk 7.–9. klassi noorte ettevõtteid. Mullu kandideeris aasta parima minifirma tiitlile juba 63 ettevõtet ja paljud neist tegutsesid just suurematest linnadest väljaspool,“ selgitas Heinrichsen.

Nädala jooksul osaleb „Võta ise ette!“ koolitusel umbkaudu 180 õpilast ja valmib poolsada prototüüpi.

Täna toimub koolitus Pärnu keskraamatukogus, homme Akadeemia tee 2. Osa võtavad Pärnu-Jaagupi, Pärnu Ülejõe ja Rääma põhikooli, Vändra gümnaasiumi, Tõstamaa ja Häädemeeste keskkooli ning Jõõpre ja Pärnu Tammsaare kooli õpilased. 

Tagasi üles