Sisukord
Uudised
Paberleht

Timo Arula: Sügisene räim tuleks eestlastele meelde tuletada

5 min lugemist
Timo Arula uuris sügiskuduräime kaaspüüki kevadisel avamere traalimisel ja ilmnes, et igal aastal saab traalivõrkudes otsa ligikaudu 500 tonni sügiseti Liivi lahte kudema ujuvat räime. FOTO: Mailiis Ollino

Tartu ülikooli ­Eesti mereinstituudi ihtüoloog Timo Arula on oma teadustöös jõudnud järeldusele, et sügiskuduräim väärib kohta eestlaste toidulaual, nagu see oli aastakümnete eest vähemalt saare­rahva juures Kihnus, Muhus, Saare- ja Hiiumaal ja Ruhnus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Parematel aegadel, kui rasvarikast räime ujus sügisel Liivi lahte kudema rohkem, jätkus seda suve viimaste kuude maiuspala Pärnusse ja sisemaalegi. Tegu oli nõutud kaubaga, ehkki läinud ­sajandi esimesel poolel maksis sügisräime kilo turul rohkem ahvenakilost, tundudes tänapäeval uskumatu.

Vähe leidub Läänemeres kalaliike, millega kaasneb nii palju legende kui sügisel Liivi lahte kudema tuleva räimega. Räägitakse, et seda ei raatsinud kalurid müüagi, sest kõigepealt oli vaja soolata oma silgutünnid täis. Ja et see kala olnud soolatuna maits­vam heeringast.

20.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto