Terviseameti andmed näitavad, et Pärnu linnas on kooliealiste laste nakatumine vähenenud. “Tundub, et vaheaeg ja sellele järgnenud katkestus on kasu toonud. Haigestunud õpetajate arvgi on vähenenud,” ütles terviseameti Lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkam.
Juhkami jutu järgi näitab ajavahemike 11.–20. oktoobrini, 18.–27. oktoobrini ja 25. oktoobrist kuni 3. novembrini võrdlus, et kõigis õpilaste vanusegruppides on nakatumine pärast koolivaheaega langenud. Ainuke erand on 13–15aastased, kelle seas on nakkusjuhtumite arv kasvanud.
Juhkami sõnutsi on 13–15aastastel rohkem kontakte ja nad suhtlevad omavahel väljaspool koolimaja tihedamalt. Ta lisas, et koolivaheaja järel on jõudsalt kahanenud nakatumine õpetajate seaski.
Terviseameti Lääne regionaalosakonna juhataja jutu järgi erineb nakatud laste arv kooliti, teistest suurema nakatunute hulgaga paistavad välja Tammsaare ja Ülejõe kool.
Ehkki nakatumine Pärnumaal on jätkuvalt kõrge, on oktoobri viimase ja novembri esimese nädala võrdluses hea uudis see, et Pärnumaa nakatumise kasvutempo protsent on võrreldes teiste Lääne regiooni maakondadega kõige madalam – 10,7. Saaremaal on see 60, Hiiumaal 50, Läänemaal 42, Raplamaal 21 ja Järvamaal 16 protsenti.
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius sõnas, et viiruse peiteaega arvestades on oluline kõiki kooli tulevaid õpilasi esmaspäeval koolis testida. Edaspidi võib testimise usaldada lapsevanematele, et juba enne koolimajja tulekut vältida kokkupuudet nakatunuga.
Koolijuhid leidsid, et eriti tähtis on erivajadustega õpilaste, alg- ja lõpuklasside kontaktõpe. Samal seisukohal on linnavalitsus: kui koolijuht otsustab piiranguid siiski rakendada, tuleks nende laste koolimajja lubamist eraldi kaaluda.