E, 5.06.2023

Galerii ⟩ Jäälemineku keelu lõpp tõi Pärnu jõe tirgutajaid tulvil

Facebook Twitter
Comments
Siseveekogudele mineku keelu lõppemine meelitas Pärnu jõele mitukümmend kalameest. Kalju Laane sõnutsi pole tänase saagi üle põhjust hõisata, kuid mõne panniahvena saab kotti ja kui veab, siis vimbagi.
Siseveekogudele mineku keelu lõppemine meelitas Pärnu jõele mitukümmend kalameest. Kalju Laane sõnutsi pole tänase saagi üle põhjust hõisata, kuid mõne panniahvena saab kotti ja kui veab, siis vimbagi. Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Tirgutajatel algasid pidupäevad, sest jää on veekogudel nii rammusaks läinud, et päästeamet enam sellele minna ei keela. Tänagi oli Pärnu jõel laias kaares mitukümmend õngitsejat, kes läbi jää puuritud aukudest üritasid uimelisi konksu otsa saada.

Pärnu kesklinnas vana Viisnurga suusavabriku all sõpradega tirgutanud Kalju Laan rääkis, et sai esimese vimma juba eile, kuid täna jääl oldud paar tundi on saagi poolest kesised.

“Olen selle ajaga vaid viis–kuus ahvenat saanud,” ütles Laan ja märkis, et ootab põiklandi otsa rohkem vimba. “Ahven on samuti hea kala ja ega ma tast ära ütle, aga vimb on suurem.”

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles