T, 28.03.2023

Pärnus hukkus silla kandesamba vastu sõitnud autojuht

Pärnu Postimees
Pärnus hukkus silla kandesamba vastu sõitnud autojuht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Öösel Pärnu linnas juhtunud raskes liiklusõnnetuses hukkus 29aastane mees, kes sõiduautoga silla tugisamba vastu sõitis ning masinast välja paiskus.

Õnnetus juhtus täna öösel 1.14 ajal Pärnu linnas Tammiste teel, kui 29aastase mehe juhitud sõiduauto Ford sõitis vastu Papiniidu silla tugisammast.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Rivo Saare rääkis, et esialgsetel andmetel kaldus noore mehe juhitud sõiduauto Ford suurel kiirusel lauges vasakkurvis vastassuunavööndisse ja põrkas vastu silla tugisammast. “Juht paiskus masinast välja ning sai üliraskeid vigastusi. Meedikute pingutusest hoolimata tema elu päästa ei õnnestunud,” lausus Saare ja avaldas lähedastele sügavat kaastunnet.

Politsei selgitas, et Fordi juhtinud noor mees omas juhtimisõigust ning varasemaid kehtivaid karistusi liiklusrikkumiste eest tal ei olnud. “Mis asjaoludel täpsemalt sedavõrd raskete tagajärgedega õnnetus aset leidis, selgitatakse edasises uurimises, joobeekspertiisis, tunnistajate ülekuulamisel ja teiste tõendite uurimisel,” lisas Saare.

Liiklusõnnetus juhtus lauge kurviga teelõigul, nähtavus ja ilmastikuolud olid head, tänavalõik valgustatud ja lubatud maksimaalne sõidukiirus on seal 50 kilomeetrit tunnis. Raske liiklusõnnetuse kõiki täpsemaid üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Operatiivjuht Saare rääkis, et kui tänaöine traagiline õnnetus välja arvata, siis Lääne prefektuuri teeninduspiirkonna üldine jaanipühadeaegne liikluspilt ei erine märkimisväärselt tavapäevade omast. “Muret liikluses valmistavad politseinikele ikka joobes juhid ja kiiruseületamised,” nentis Saare.

Politsei kontrollis möödunud ööpäeva jooksul üle kogu Eesti ligemale 9500 autojuhi kainust ning tuvastas, et 57 neist olid rooli istunud alkoholi tarvitanuna ning kolm juhti olid narkojoobe kahtlusega. Kiirusületajaid tabati Eesti eri paigus 128. Kainuskontrollide ja liikluse rahustamisega jätkavad politseinikud nii täna kui ka eelolevatel päevadel.

Märksõnad
Tagasi üles