Pärnus oli veebruar kõige päikeselisem

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Udusse mähkunud madal talvepäike loojub müstilises värvidemängus.
Udusse mähkunud madal talvepäike loojub müstilises värvidemängus. Foto: AFP / Scanpix

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi kokkuvõtte kohaselt oli veebruar tavapärasest veidi soojem, päikest paistis eelmisel kuul kõige rohkem Pärnus.


Kuu keskmine õhutemperatuur Eestis jäi 2-6,1 külmakraadi vahele, paljude aastate keskmine on 3,3-7,4 külmakraadi.Õhutemperatuuri maksimumiks registreeriti 8. veebruaril Pärnus 3,4 soojakraadi, kõige külmem oli 1. veebruaril Väike-Maarjas, kui termomeeter näitas 23,1 kraadi külma.Kuu väikseim sademete hulk, 13 millimeetrit, oli Lääne-Nigulas ning suurim, 36 millimeetrit, Tõraveres. Paljude aastate keskmine on 21-36 millimeetrit.Kõige rohem sadas ööpäeva jooksul 28. veebruaril Tõraveres, kui sademete hulgaks mõõdeti 12 millimeetrit.Päikest paistis kuu jooksul enim ehk 61 tundi Pärnus ja kõige vähem ehk 45 tundi Võrus. Paljude aastate keskmine on 56-65 tundi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles