Suurim oht ulukile otsa sõita varitseb kevaditi ja sügiseti

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Metssead. Pilt on illustratiivne.
Metssead. Pilt on illustratiivne. Foto: Ove Maidla/Postimees

Suurim tõenäosus metsloomale otsa sõita on Harju-, Tartu-, Pärnu- ja Saaremaal. Veel selgub If Kindlustuse kahjustatistikast, et kõige rohkem metslooma ja auto kokkupõrkeid toimub kevadel ja sügisel.

"Kõige sagedamini satuvad metsloomad autode ette kevad- ja sügiskuudel. Kui kevadisel ajal avastavad noored uljad loomad oma territooriumi, siis sügisel on paljudel ulukitel jooksuaeg. Samuti aitavad sügisel õnnetustele kaasa halb nähtavus ja kehvad teeolud," ütles If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuht Taavi Kiibus.

Mullu registreeriti If Kindlustuses 833 metsloomaga seotud kaskokindlustuse kahjujuhtumit, millest novembris toimus 110, mais ja juunis mõlemal kuul 87 ja detsembris 85.

Maakonniti annavad tooni piirkonnad, mida läbivad suured maanteed ja kus on suurem rahvastikutihedus. 151 kahjujuhtumit oli Harjumaal, 113 Tartumaal, 61 Pärnumaal ja 59 Saaremaal. Kõige vähem – 11– aga Hiiumaal.

Kiibuse sõnutsi ei jää sõidukijuhil tihti aega reageerida, et teel metsloomale otsasõitu ära hoida. Seetõttu on tema jutu järgi paljud inimesed sõlminud autole kaskokindlustuse, mis katab ulukiga kokkupõrkel tekkinud sõidukikahju Ifis omavastutuseta.

"Keskmine kahju metsloomaga kokkupõrke korral on 2131 eurot ja paraku pole harvad juhud, kui auto läheb seejärel mahakandmisele. Suurim kahju oli möödunud aastal 19 294 eurot," avaldas Kiibus.

Tagasi üles