Sisukord
Uudised
Postimees

Riigikohus hakkab arutama mõrvasüüga noormehe süüasja

2 min lugemist
Röövmõrvas süüdistatud Alo Raagmaa mõisteti pikaks ajaks vangi. FOTO: Ants Liigus

Riigikohus otsustas võtta menetlusse süüasja, mille raames on kahe alama astme kohtud mõistnud Pärnumaa noormehe süüdi mõrvas ja tapmiskatses ning veel mitmes kuriteos.

Pärnu maakohus karistas tänavu veebruaris 22aastast Alo Raagmaad röövmõrva, tapmiskatse, relvastatud röövimise, varguse, tulirelva ja laskemoona ebaseadusliku käitlemise, arvutikelmuse ja asja rikkumise ning hävitamise eest 14aastase vangistusega, määrates talle prokuröri nõutust kahe aasta võrra lühema karistuse. Kannatanute kasuks ja kohtukulude katteks mõistis kohus Raagmaalt välja kokku pisut üle 11 000 euro.

Pärnu maakohtu otsusele esitasid apellatsiooni nii süüdistatav kui tema kaitsja, milles taotlesid Raagmaa süüditunnistamist kergemates kuritegudes ja talle kergema karistuse mõistmist. Tallinna ringkonnakohus jättis tänavu juuni lõpus maakohtu otsuse siiski muutmata.

Seepeale esitas Raagmaa kaitsja kassatsioonkaebuse riigikohtusse ja see saigi kolmapäeval menetlusloa.

Eeluurimisel kogutud andmetel tungis kärbikuga relvastatud ja nägu rätikuga varjanud 22aastane Raagmaa mullu 10. veebruaril Surjus talumajja, et sealt väärtuslikumat kraami röövida. Raagmaa sattus aga vastamisi 75aastase taluperemehega, kelle ta kärbikust maha lasi. Seejärel võttis Raagmaa talust kaasa ohvri rahakoti koos dokumentide, raha, pangakaardi ja PIN-koodiga, kuldesemeid ja jahipüssi koos laskemoonaga. Kuriteo jälgede varjamiseks süütas Raagmaa süüdistuse kohaselt maja põlema. Samal ja järgneval päeval võttis ta röövitud pangakaardiga korduvalt välja sularaha kokku üle 1100 euro.

Lisaks süüdistab Lääne ringkonnaprokuratuur noormeest 2010. aasta aprillis Pärnus ühelt naiselt käekoti röövimises ja varastatud pangakaartidega raha väljavõtmises, millega ta tekitas kannatanule kokku 3300kroonise kahju. 2010. aasta juulis süütas aga Raagmaa süüdistuse kohaselt põlema Surju vallas asuva saunakompleksi, mis suures osas hävis. Varaline kahju ulatus 160 000 kroonini.

2010. aasta jaanuaris tungis Raagmaa eeluurimisandmetel Surju vallas ühte garaaži ja varastas auto kütusepaagist 20 liitrit bensiini. Samuti varastas ta möödunud aastal ühele ettevõttele kuuluvatest kütusepaakidest 300 liitrit diislikütust ja valas varguse käigus maha 20 liitrit hüdroõli, millega tekitas kannatanule kokku ligi 250 euro ulatuses kahju.

Kohtueelse uurimise lõppedes sai Raagmaa süüdistuse röövmõrvas, tapmiskatses, relvastatud röövimises, varguses, tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, arvutikelmuses ja asja rikkumises ning hävitamises.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto