P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Shalomi abikeskuse lastemaja muutub soojemaks

Silja Joon
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uued aknad tähendavad uusi aknapõski ja sellega tegeleb Shalomi abikeskuse juhatuse liige Janek Klaamas.
Uued aknad tähendavad uusi aknapõski ja sellega tegeleb Shalomi abikeskuse juhatuse liige Janek Klaamas. Foto: Ants Liigus

MTÜ Pärnu Shalomi abikeskuse lastemaja vanad puuaknad vahetatakse kahe kuu jooksul välja: 38 akna vahetus saab teoks tänu Norra partneritele ja pärnakatele, kes on panustanud Shalomi abikeskuse kauplusest kaupa ostes.

Rääma 40b asuva hoone vanu puuaknaid püüti küll restaureerida, kuid avada neid ei olnud enam võimalik, rääkis Shalomi lastemaja päevakeskuse ja varjupaiga juhataja Kristi Ollino.

Ehkki esialgu oli kavas vahetada ainult maja varjupaiga tiiva aknad, tegi firma Aknakoda Shalomile nii hea pakkumise, et aknaid jätkub kogu majale: 20 akent on juba paigaldatud ja 18 akent saabub jaanuaris.

“See tõstab maja turvalisust ja soojapidavust. Osa varjupaiga akendest on lukustatavad,” rääkis Ollino.

Tänu Eesti-Šveitsi vabaühenduste fondi ja kodanikuühiskonna sihtkapitali koostööprogrammile vahetati välja lastemaja viie töökohaga arvutipark. Nende programmide kaudu saab lastemaja töötajaid koolitada: hiljuti käisid nad laste väärkohtlemist käsitleval koolitusel.

Et esimest aastat toetas lastemaja ka riik, osteti riigi rahaga lastemajale muusikariistu: rütmipillid, mikrofonid, käsikellad ja suur kõlar. Peale selle hangiti sporditarbeid: poksikott ja vibuvarustus, vahendid lauatennise mängimiseks.

“Meie töö saab teoks tänu paljudele toetajatele: organisatsioonidele, asutustele, firmadele ja eraisikutele,” märkis Ollino. Täna peetakse lastemajas jõulupidu ja pakutakse lõunat. Jõulukuuse ja laste kommikotid tõi lõviklubi, paljud kondiitriärid katavad lastemaja jõululaua.

Lastemajas võtab kaks korda nädalas vastu psühholoog ja varjupaiga peredel on abiks tugiisik, kes aitab lapsi arsti juurde viia või elamispinda otsida – mida kellelgi vaja.

“See kõik on olnud väga vajalik, oleme pidanud siin kokku puutuma väga raskete juhtumitega,” lisas lastemaja juhataja.

Kord nädalas tuleb lastele laulmist ja pillimängu õpetama muusikaõpetaja.

Ollino sõnade kohaselt on järgmisteks suuremateks ettevõtmisteks lastetoa sisustuse väljavahetamine ning abihoone renoveerimine spordivarustuse ja tööriistade hoidmiseks.

Viimase poole aasta jooksul on iga kuu viibinud varjupaigas 8–28 kohalikku last ja vanemat, päevakeskuses 23–49 last.

“Varjupaiga uksed on avatud 24 tundi ööpäevas. Jõuluaeg on keeruline, mõnes peres tähendab see isa joomatuure, teisal lähisuhtevägivalda või kodust väljatõstmist. Lapsed ja lastega pered võivad julgelt oma mures meie poole pöörduda ja helistada,” selgitas Ollino.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles